Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 16 Dariusz Gęsior ogłosił listę zawodników powołanych na zgrupowanie kadry narodowej, które odbędzie się od 20 – 28 kwietnia 2024 r. w Warszawie.
W kadrze ponownie znalazł się zawodnik Resovii Gracjan Czapniewski, któremu gratulujemy wyróżnienia.

Oto co powiedział o naszym zawodniku selekcjoner – Dariusz Gęsior:

„Gracjan już od jakiegoś czasu jest u nas w reprezentacji. Na początku mamy konsultację, później są mecze międzynarodowe, gdzie tych chłopaków się weryfikuje. Szukamy zawsze zawodników, którzy są najbardziej skuteczni w danym roczniku i najlepiej prezentują się na poszczególnych pozycjach. Gracjan jest jednym z nich. To jest chłopak, który sprawdził się jako lewy środkowy obrońca, może także grać na prawej stronie. Ostatnio sprawdził się jako wahadłowy, więc jest to taka osoba, która może zabezpieczyć dwie pozycje. Jest silny, twardy, skoncentrowany i zaangażowany a takich ludzi szukamy.
(…) Patrzymy przede wszystkim na to kto ma jaki charakter i jak bardzo chce być w reprezentacji, gdyż czasami z tym różnie bywa. To jest chłopak, do którego nie można mieć żadnych uwag pod tym względem. Jego umiejętności sprawiają, że w tym roczniku może on zabezpieczyć nam pozycję wahadłowego. Oczywiście ma też konkurencję, selekcja trwa nadal. Fajnie jest dostać się do reprezentacji jednak tutaj co mecz trzeba się sprawdzać i tę weryfikację potwierdzać” zaznaczał selekcjoner, który na żywo obserwował naszego zawodnika podczas spotkania rezerw Resovii z Sokołem Kolbuszowa Dolna.