W 25. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Górnika Łęczna. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 12:40. Bilety KUPISZ TUTAJ oraz od 11:30 w kasach biletowych od ulicy Powstańców Warszawy.

Rzeszowianie do meczu z Górnikiem przystąpią po wyjazdowej wygranej w Niecieczy z drużyną Bruk-Bet Termalica 4-1. O losach spotkania ze Słoniami zadecydowała druga połowa, w której to biało-czerwoni zdobyli wszystkie cztery bramki. Do siatki rywala trafiali Edvin Muratović, Bartłomiej Wasiluk, Adrian Łyszczarz oraz Rafał Mikulec. Przed sobotnim spotkaniem podopieczni Rafała Ulatowskiego plasują się na 15. miejscu w ligowej tabeli – pierwsze bezpieczne miejsce, a dorobek punktowy naszego zespołu, to 25 oczek. Przewaga Resovii nad strefą spadkową nie jest jednak duża, stąd też przed naszymi piłkarzami kolejne bardzo ważne spotkanie.

Goście z województwa lubelskiego w minionej kolejce zremisowali ze Zniczem Pruszków 1:1. Jedyną bramkę dla łęcznian zdobył Lukas Klemenz. Górnik to drużyna ze środka ligowej stawki, która wciąż pozostaje w walce o miejsce, które pozwoliłby naszym najbliższym rywalom na grę w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Najlepszym strzelcem w zespole trenowanym przez Pavola Stano, jest Egzon Kryeziu, który w dotychczasowych spotkaniach zdobył pięć bramek.

W zespole Resovii w sobotnim spotkaniu zabraknie Rafała Mikulca, który będzie pauzował za żółte kartki. W kadrze meczowej zabraknie także Dawida Pieniążka, który w przerwie meczu będzie gościem Fly Park Strefa Familijna.