W 18. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii zmierza się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Znicza Pruszków. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 20:00. Bilety na to spotkanie KUPISZ TUTAJ oraz w dniu meczu, w kasach biletowych od 18:30.

Mecz ze Zniczem będzie pierwszym spotkaniem rundy wiosennej, rozegranym awansem jeszcze w tym roku. W pierwszym meczu, który rozegrano w lipcu, lepszy okazał się beniaminek z Pruszkowa, który pokonał nasz zespół 2:0. Bramki w tym spotkaniu strzelali Krystian Pomorski oraz Shuma Nagamatsu.

Rzeszowianie do meczu ze Zniczem przystąpią po dwutygodniowej przerwie, bowiem ostatni mecz z Wisłą Płock na skutek intensywnych opadów śniegu został odwołany. Jednocześnie mecz z drużyną spod Warszawy, będzie pierwszym w roli trenera dla Rafała Ulatowskiego, który objął niedawno stanowisko pierwszego szkoleniowca Resovii. W ostatnim meczu, jaki udało się rozegrać, biało czerwoni przegrali z Motorem Lublin 3:2. Piłkarze Resovii mecz w Lublinie rozpoczęli bardzo dobrze, a odważne ataki przyniosły bramkę już w 7. minucie spotkania, której autorem okazał się Adrian Łyszczarz. Niestety po kilku dobrych minutach, z czasem coraz lepiej radzić zaczęli sobie gospodarze, a efektem tego, były trzy trafienia w dalszej części spotkania. Z pewnością nasi zawodnicy muszą poprawić grę w obronie, gdyż w meczu z Motorem indywidualne błędy kosztowały naszą drużynę utratę punktów. Do kadry meczowej w meczu ze Zniczem Pruszków wróci Mateusz Bondarenko. Poza składem pozostają natomiast Hlib Bukhal oraz Dawid Pieniążek.

Nasi najbliżsi rywale mogą pochwalić się serią trzech meczów z rzędu zakończoną wygraną. W tym czasie Znicz pokonał Motor Lublin, Wisłę Płock oraz Odrę Opole. Nic zatem dziwnego, że podopieczni Mariusza Misiury awansowali w ligowej tabeli na bezpieczne 13. miejsce, a dodatkowo zbudowali sześciopunktową przewagę nad strefą spadkową. Najlepszym strzelcem w zespole Znicza, jest Nagamatsu, który w dotychczasowych meczach zdobył sześć bramek.

Przypominamy, że dla wszystkich kibiców nasz partner Sklep Yerba Mate 24 przygotował darmową degustacje dwóch gatunków Yerba Mate. Więcej TUTAJ