W meczu 12. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii udadzą się do Krakowa, gdzie przeciwnikiem naszej drużyny będzie Wisła. Początek spotkania, w piątek o godzinie 20:30. Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Polsat Sport Extra oraz na platformie Polsat Box Go oraz Statscore.

Rzeszowianie do meczu z Wisłą przystąpią w poprawionych nastrojach, bowiem w ostatniej kolejce podopieczni Mirosława Hajdo pokonali na Stadionie Miejskim w Rzeszowie zespół GKS-u Tychy 2:0. Przerwana tym samym została seria pięciu ligowych spotkań z rzędu bez zwycięstwa. Dwie bramki w meczu tym zdobył Rafał Mikulec, który ponownie okazał się wyróżniającym się zawodnikiem w naszym zespole. Wygrana w meczu z GKS-em pozwoliła naszej drużynie wydostać się nad strefę spadkową. Obecnie biało-czerwoni plasują się na 14. miejscu z 11 punktami na koncie. Warto jednak pamiętać, że przewaga nad spadkowiczami, to zaledwie dwa „oczka”.

Krakowianie w ostatniej kolejce rozbili na swoim stadionie Znicz Pruszków, ogrywając beniaminka aż 6:2. Po dwa trafienia w meczu tym zdobyli Joan Roman oraz Angel Rodado, a po jednym trafieniu dołożyli Angel Baena oraz Miki Villar. Dzięki wygranej w meczu ze Zniczem, Wiślacy pozostają niepokonani od sześciu spotkań ligowych. Tym samym Biała Gwiazda zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli z 17 punktami na koncie. Najlepszym strzelcem w zespole Wisły, jest Rodado, który ma na swoim koncie osiem trafień. Warto również zauważyć, iż drużyna z Reymonta, to dotychczas najskuteczniejsza drużyna na zapleczu ekstraklasy – 23 strzelone bramki.

W jutrzejszym meczu trener Mirosław Hajdo nie skorzysta z kontuzjowanych Dawida Pieniążka, Mateusza Bondarenki oraz dochodzącego do pełni sił Macieja Górskiego.