W 11. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną GKS-u Tychy. Początek spotkania, w niedzielę o godzinie 15:00. Kup bilet online

Rzeszowianie do meczu z tyszanami przystąpią po serii pięciu kolejnych ligowych spotkań bez zwycięstwa, w których nasi zawodnicy zdobyli tylko jeden punkt w meczu z Polonią Warszawa. W ostatniej kolejce podopieczni Mirosława Hajdo przegrali w Derbach Rzeszowa ze Stalą Rzeszów 2:1, tracąc decydującą bramkę w końcówce spotkania. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych w meczu tym zdobył Radosław Kanach. Słaba dyspozycja Resovii ma odzwierciedlenie w ligowej tabeli, bowiem do meczu z GKS-em nasza drużyna będzie przystępować z ostatniej pozycji. Nic zatem dziwnego, że wszyscy kibice naszego zespołu liczą na przełamanie i komplet punktów, tak bardzo potrzebny w walce o utrzymanie. Aby tak się stało, nasi zawodnicy muszą zdecydowanie lepiej bronić, a także być zdecydowanie skuteczniejsi w ofensywie. W niedzielnym spotkaniu z powodu drobnych urazów zabraknie Hliba Bukhala, Macieja Górskiego oraz Dawida Pieniążka.

W zdecydowanie lepszych nastrojach są zawodnicy z Tych. Trójkolorowi zanotowali bardzo dobre otwarcie sezonu  i wciąż utrzymują się w strefie dającej możliwość gry w barażach, a wcale nie wykluczone, że nasi najbliżsi rywale będą walczyć o miejsce dające możliwość bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy. GKS pokonał w ostatniej kolejce Znicz Pruszków 2:1, a jedną z bramek w meczu tym zdobył Daniel Rumin, który wraz z Wiktorem Niewiarowskim, jest najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole naszych niedzielnych gości.

11. kolejka Fortuna 1 Liga
Resovia – GKS Tychy
Data: 08 październik 2023 r.
Godzina: 15:00
Bilety: KUP BILET ONLINE
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)
Na żywo: Polsat Box GoStatscore