W 9. Kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii zmierza się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Polonii Warszawa. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 15:00. Bilety na to spotkanie są dostępne online – KUP TUTAJ oraz w kasach biletowych w dniu meczu od 13:30.

Podopieczni Mirosława Hajdo do meczu z Polonią przystąpią po trzech porażkach z rzędu, w których to nasza drużyna musiała uznać wyższość GKS-u Katowice, Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Górnika Łęczna. Co gorsze, w tych spotkaniach nasi zawodnicy stracili aż dziesięć bramek – strzelając zaledwie jedną. Problem ze zdobywaniem bramek, a jednocześnie łatwość w traceniu, to jedna z przyczyn ostatnich niepowodzeń. Tym samym lepsza skuteczność, a także dyscyplina w grze obronnej, powinny być priorytetem na spotkanie z Polonią Warszawa.

Czarne Koszule, to jeden z beniaminków Fortuna 1 liga, który po ośmiu spotkaniach legitymuje się bilansem dwie wygrane (z Arką Gdynia oraz chrobrym Głogów) i sześć porażek. Tym samym podopieczni Rafała Smalca z sześcioma punktami zajmują 16. pozycję w ligowej tabeli. Podobnie, jak nasza drużyna, tak i Polonia pozostaje bez punktów od trzech spotkań. Najlepszym strzelcem w zespole z Warszawy, jest Szymon Kobusiński oraz Mateusz Michalski, którzy do bramki rywala trafiali dotychczas trzykrotnie.

W zespole Resovii z powodu kontuzji nie zobaczymy Dawida Pieniążka, Bartłomieja Wasiluka oraz z powodu absencji kartkowej, Macieja Górskiego.

9. kolejka Fortuna 1 Liga
Resovia – Polonia Warszawa
Data: 23.09.2023 r.
Godzina: 15:00
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)
Bilety: KUP TUTAJ
Na żywo: Statscore oraz Polsat Box Go