Po miesiącach wytężonych prac budowlanych i oczekiwaniu na efekt końcowy nadszedł w końcu ten dzień. W obecności przedstawicieli władz województwa, miasta i duchowieństwa dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, które stanowiło oficjalne otwarcie nowego budynku bursy i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia Rzeszów.

Wśród prelegentów jako pierwszy głos zabrał Wiesław Ptaszek, prezes spółki Handlopex S.A. – głównego inwestora przedsięwzięcia.
„To jest wielka zasługa dyrektora szkoły Macieja Bajorka, który kilka razy pojawiał się u mnie i mówił, że rezygnuje, nie da rady, koniec. To kosztuje go zbyt dużo nerwów. Udało się, powstała szkoła. W Rzeszowie wciąż brakuje jednak stadionu. Marzę o tym, żeby nawet o lasce przyjść tutaj na nowy stadion Resovii i przeciąć wstęgę” – podkreślał Wiesław Ptaszek.

Szkoła otwiera nowe możliwości. Młodzież nie tylko będzie mogła tutaj się uczyć, ale i korzystać z pełnego wyposażenia – zaznaczała Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki.

Także Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Karol Ożog skierował słowa uznania na ręce Pana Wiesława Ptaszka i całego Zarządu Handlopex S.A., za zaangażowanie. „Kibicowałem budowie szkoły, tak samo jak kibicuje budowie stadionu. Wierzę, że ta szkoła będzie kuźnią talentów. Poziom zapewne będzie bardzo wysoki z korzyścią nie tylko dla Rzeszowa, ale i całego Podkarpacia”.