W meczu 2. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii udadzą się do Opola na mecz z miejscową Odrą. Początek spotkania, w niedzielę o godzinie 15:00. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Statscore oraz Polsat Box Go

Rzeszowianie do Opola udadzą się z chęcią rehabilitacji za porażkę na inaugurację nowego sezonu w Pruszkowie. Mecz ze Zniczem, to jedno z tych spotkań, o których najlepiej, jak najszybciej zapomnieć. Podopiecznym Mirosława Hajdo w meczu tym niewiele wychodziło – począwszy od niepewnej gry w obronie, przez problemy z rozgrywaniem akcji, a kończąc na stwarzaniu zagrożenia pod bramką rywala. Z pozytywnych momentów tego spotkania należy wskazać kilkunastominutowy fragment meczu w pierwszej połowie, w której nasi zawodnicy zdominowali gospodarzy, a wyróżniającym się zawodnikiem w tym okresie był Rafał Mikulec. To było jednak zdecydowanie za mało, aby marzyć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w meczu z beniaminkiem.

Odra Opole, to przed startem drugiej kolejki lider pierwszoligowych rozgrywek. Na inauguracje sezonu opolanie rozbili na Stadionie Miejskim w Rzeszowie szóstą drużynę poprzedniego sezonu – Stal Rzeszów 5:2. Jednym z autorów sukcesu Odry w tym meczu był Borja Galan, który strzelił dwie bramki. Innym zawodnikiem, który pomógł gościom w zdobyciu trzech punktów, był Artur Haluch, który przy stanie 2:0 obronił rzut karny, a chwilę później jego koledzy z drużyny zdobyli trzecią bramkę. Wiele wskazuje na to, że Odra, który poprzedni sezon zakończyła na 15. miejscu w ligowej tabeli, w nowym sezonie, może powalczyć o wyższe miejsce.

Czy podrażniona porażką w pierwszej kolejce Resovia zdoła wywieźć punkty z Opola? Przekonamy się w niedzielne po południe. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Odra Opole – Resovia
Data: 30.07.2023
Godzina: 15:00
Stadion: Stadion Miejski „Odra”
Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)
Na żywo: Statscore oraz Polsat Box Go