Bramkarz pochodzący z Rzeszowa to były gracz Zagłębia Sosnowiec, który w przeszłości reprezentował m.in. barwy Cracovii, Polonii Warszawa, Zagłębia Lubin, Sandecji Nowy Sącz, Rakowa Częstochowa oraz Stali Mielec. Na swoim koncie ma on 128 rozegranych meczów w polskiej Ekstraklasie oraz 75 spotkań na poziomie 1 ligi. Zawodnik podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 

Wystąpił w 24 pojedynkach rumuńskiej Ekstraklasy w barwach Pandurii Târgu Jiu. W kadrze Franciszka Smudy zaliczył także 1 występ w seniorskiej reprezentacji naszego kraju, wcześniej grając w zespole U-19 i U-21.

„Cieszę się, że Michał Gliwa zasili szeregi Resovii Rzeszów. Z pewnością będzie to wartość dodana dla nas wszystkich, począwszy od zespołu skończywszy na sztabie trenerskim. To bramkarz z przeszłością ekstraklasową z występem w reprezentacji Polski. Bardzo pozytywna postać cechująca się pracowitością. Uważam, że będą fajnie rywalizowali z Branio natomiast młodzi bramkarze będą mogli się od nich dużo nauczyć” – zaznaczył trener bramkarzy Resovii Łukasz Sapela.