Kornel Osyra dołącza do drużyny pierwszoligowej Resovii. Zawodnik podpisał kontrakt do 2025 roku.

Oto co w pierwszym wywiadzie dla Resoviackich mediów powiedział nasz nowy nabytek Kornel Osyra:

Paweł Bukała: Z jakimi nadziejami trafiasz do Rzeszowa?
Kornel Osyra: Przede wszystkim z nadziejami grania dobrej piłki i pokazania się przed polską publicznością po rocznej nieobecności. Mam nadzieję, że z dobrym skutkiem w Resovii.

PB: Wracasz można powiedzieć po przebyciu bułgarskiego szlaku, czyli odrobinę innej galaktyki piłkarskiej. Czy pierwsza liga w zestawieniu z poprzednimi realiami w jakich się obracałeś będzie jakąś formą niespodzianki czy raczej spodziewasz się terenu absolutnie stabilnego?
KO: Ciężko powiedzieć, bo jednak rok jest w stanie dużo poprzestawiać a to znowu sprawia że jestem bardzo ciekawy co mnie tutaj zastanie. Tak czy inaczej, jestem spokojny. Myślę, że aż tak dużo się nie zmieniło i damy radę.

PB: W zespole Resovii sporo zmian i kadrowych roszad. Część zawodników odchodzi. Czy to dla Ciebie sygnał i zarazem forma szansy do idealnego wkomponowania się w budowany zespół?
KO: Wydaje mi się, że każdy startuje tutaj tak naprawdę z tej samej pozycji, gdyż faktycznie zachodzi dużo zmian. My też przychodzimy tutaj pomóc drużynie walczyć o jak najwyższe cele i tego się będziemy trzymać. Nie mamy dużo czasu na dogranie się, więc zaczynamy okres wytężonej pracy i trzeba działać.

PB: Na koniec kilka słów do kibiców Resovii?
KO: Bądźcie z nami, wspierajcie nas a my postaramy się dać z siebie wszystko.