Jakub Żukowski został asystentem trenera Mirosława Hajdo. Ostatnio związany był z Chojniczanką Chojnice. W przeszłości pracował także w Stomilu Olsztyn, Olimpii Grudziądz oraz Akademii Lechii Gdańsk. 

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym wywiadem trenera udzielonym dla klubowych mediów.

Paweł Bukała: Jakie zadania zostały postawione przed trenerem na początku drogi w Resovii?
Jakub Żukowski: Moim zadaniem jest wspomóc pierwszego trenera, jak i cały sztab w rozwoju i osiągnięciu określonego celu przed zespołem.

PB: Z jakimi nadziejami trafia trener do zespołu, wszak wiadomo, że sytuacja naszej drużyny w tegorocznych rozgrywkach jest dynamiczna. Wszystko trzeba będzie bardzo mocno tutaj przepracować, żeby bez większej nerwowości utrzymać się w pierwszej lidze. To jest chyba cel nadrzędny.
JŻ: Zgadza się, jednak uważam, że mamy bardzo dobry zespół, trenera i cały sztab szkoleniowy. Dochodzi do nas za moment jeszcze trener motoryczny, który ma dość bogate doświadczenie. Myślę, że miejsce, które zajmujemy teraz w tabeli nie jest adekwatne do umiejętności i możliwości zespołu.

PB: Bardzo szybko trafia trener w tryby bojowe, gdyż trzeba wdrożyć skład przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Turcji, tak więc sporo pracy praktycznie od pierwszego dnia.
JŻ: Zgadza się, ale jestem do tego przyzwyczajony. Jestem osobą taką, która żyje piłką, więc dla mnie każda minuta i godzina spędzona w klubie na analizach czy na przygotowaniach jest na wagę złota – miła i przyjemna.