„Mam świadomość odpowiedzialności za działalność najstarszego Klubu w Polsce” – zapraszamy do lektury wywiadu z Prezesem CWKS Resovia Rzeszów S.A. Miłoszem Kruczkiem.

Czy zamierza Prezes kontynuować wizję rozwoju klubu poprzedniego sternika, czy jednak ma Pan inny plan?
Pierwsze tygodnie upłynęły pod znakiem przejmowania obowiązków i dbałości o płynność funkcjonowania Klubu. Jednocześnie analizujemy fakty z którymi przyszło nam się zmierzyć – obecnie  reagujemy i  wprowadzamy niezbędne korekty potrzebne do rozwoju Klubu. To musi przełożyć się na lepsze funkcjonowanie i ligowe zwycięstwa, które podbudują morale przywracając pewność siebie całej ekipie.

Czy w najbliższym czasie przewidywany jest audyt działalności pionu sportowego – chodzi głównie o politykę transferową?
Ocena zawodników, którzy dołączyli do drużyny w letniej przerwie oraz ocena poprawności funkcjonowania pionu sportowego nastąpi po zakończeniu rundy jesiennej obecnego sezonu.

Proszę o informację  na temat Elite Football Scout. Na jakim etapie jest projekt, ilu scoutów i w jakich województwach posiada Resovia? 
Aktualnie pracuje dwóch skautów na terenie południa Polski. Jest to projekt związany z SMS Resovia, koordynowany przez dyrektora Dariusza Jęczkowskiego.

Czy istnieje możliwość by funkcję Dyrektora Sportowego mogła  zostać powierzona osobie z większym doświadczeniem i znajomością  tematyki sportowej? Pan Sebastian Zabłocki wydaje się osobą zaangażowaną w rozwój klubu, jednak równie zdaje się że nie posiada wystarczającej wiedzy i doświadczenia do doboru zawodników, trenerów i oceny ich przydatności na poziomie 1 ligowym.
Jak słusznie zauważono potwierdzam, że Dyrektor Zabłocki jest osobą mocno zaangażowaną w rozwój klubu. Warto zwrócić uwagę że nie każdy dyrektor sportowy ma za sobą przeszłość zawodniczą, ponieważ osoba taka musi charakteryzować się też innymi umiejętnościami, jak chociażby negocjacyjnymi.  Ocena jego pracy nastąpi już w listopadzie po zakończeniu rundy jesiennej

Dlaczego większość transferów jest od jednego managera, i dlaczego tylu zawodników przychodzi z Elbląga ?
Nie jest to prawdą. Współpracujemy z kilkunastoma agencjami jak i agentami piłkarskimi. Jedna z Agencji posiada u nas 4 zawodników , a reszta jest całkowicie rozproszona. Z Elbląga mamy aktualnie 2 graczy: Klaudiusz Krasa, który dołączył do nas w zimowym oknie oraz Miłosz Kałahur, który przyszedł wraz z trenerem w okienku letnim.

 Jakie Pan wykona ruchy w kierunku gry na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22?
Jako Resovia S.A. mamy w tej kwestii bardzo małe pola do działania, ale nie wynika to jednak z naszej bierności, bądź braku zainteresowania. Stadion przekazany został wiele lat wcześniej, zanim powstała Spółka Akcyjna miastu i aktualnie zarządzany jest przez ROSiR. Pokładamy spore nadzieje w realizacji projektu PCLA i zgodnie z zapowiedziami Rzeszowskiego Ratusza nowy stadion Resovii ma powstać do 2025 roku. Wierzymy w realizację tego projektu i uwzględnienie postulatów piłkarskich, które niejednokrotnie przedkładane były w procesie ustaleń końcowego kształtu obiektu. Cieszy fakt, że politycy dostrzegają potrzebę wybudowania areny o przeznaczeniu multidyscyplinarnym. Powrót na Wyspiańskiego to istotna kwestia, zarówno dla nas jak i dla naszych kibiców. Tutaj jest nasz dom w którym czujemy się najlepiej. To tutaj sięgaliśmy po największe sukcesy sportowe.

Długo trzeba było się zastanawiać nad przyjęciem propozycji objęcia stanowiska prezesa?
Oczywiste jest, że obejmując tę funkcję każdy musi mieć świadomość spoczywającej na nim odpowiedzialności za działalność najstarszego Klubu w Polsce, a zarazem wizytówki i dumy Rzeszowa dlatego decyzja musi być głęboko przemyślana i nie może być natychmiastowa. Jako jeden z właścicieli Klubu i członek Rady Nadzorczej funkcjonowanie Klubu znane jest mi bardzo dobrze, dlatego podjęcie decyzji było łatwiejsze. Mając jednak na uwadze, że moja działalność biznesowa skupiona jest w branży budowlanej, wiedziałem że nie będę mógł poświecić całego swojego czasu na zarządzanie Klubem. Na szczęście mamy doskonały zespół ludzi w Klubie, który pomaga mi w wielu sprawach i dzięki temu nie musze przebywać tutaj cały czas.

Jaki prezes ma pomysł na pozyskanie kolejnych sponsorów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw? Czy są obecnie prowadzone rozmowy z większymi firmami na temat ich zaangażowania w projekt Resovii?
Ten temat jest wielopłaszczyznowy. Przy obecnym kryzysie i niepewnej przyszłości gospodarczej, firmy nie chcą wspierać sportu tak jak wcześniej. Przed rozpoczęciem sezonu przeprowadziliśmy akcje marketingowe i odbyliśmy dużą ilość spotkań z Zarządami firm, lecz niestety wpływy od sponsorów w tym roku do budżetu Klubu są mniejsze niż we wcześniejszym sezonie.

Jak obecnie wygląda sytuacja finansowa klubu? 
Sytuacja Klubu była stabilna finansowo, ponieważ właściciele zdecydowali zainwestować 6 mln złotych w Klub. Nie ukrywajmy jednak duża cześć tych środków musiała zostać wydana na utrzymanie Klubu w 1 lidze w rundzie wiosennej 2021. Obecnie z uwagi na kryzys i brak nowych inwestycji w Rzeszowie sytuacja dwójki z właścicieli nie pozwala na dalsze tak duże finansowanie klubu. Jednak dzięki Prezydentowi Miasta Rzeszowa, który obiecał utrzymanie finansowania klubu na ubiegłorocznym poziomie, w niedługim czasie pieniądze wpłyną na konto klubu. Do tego czasu nie możemy mówić o pełnej stabilności.

Czy klub ma w planach otwarcie stacjonarnego sklepiku np. w galerii Rzeszów lub innym centrum handlowym ?
W lipcu były prowadzone rozmowy z Galerią Rzeszów i Galerią Nowy Świat w tym temacie, jednak nie doszliśmy do porozumienia w sprawie otwarcia sklepiku (obecnie klubowy sklep funkcjonuje w budynku klubowym w godzinach 12:00 – 18:00 – redakcja)

Kiedy klub zacznie szanować tradycję barw ( pasy, cztery białe na przemian z czterema czerwonymi ) i skończy z „folklorem” marketingowym ?
Na pewno kiedy mielibyśmy komfort finansowy i jeden ze sponsorów płaciłby rocznie wystarczającą kwotę, moglibyśmy zrezygnować z loga innych sponsorów na koszulkach i dać tylko jedno logo. Niestety na razie nie zapowiada się na takiego sponsora.