Rozpoczęło się właśnie trzecie w historii badanie opinii kibiców klubów Fortuna 1 Ligi. Badanie stwarza kibicom możliwość oceny wybranych aspektów funkcjonowania klubów, a klubom i lidze dostarczy cenne informacje pod kątem przyszłych projektów kierowanych do piłkarskich fanów.

Do udziału w badaniu zachęcani są fani wszystkich klubów występujących w Fortuna 1 Lidze oraz pozostali sympatycy piłki nożnej śledzący pierwszoligowe zmagania. Ankieta dostępna jest pod adresem https://badaniekibicow.webankieta.pl/.  Jej wypełnienie zajmie tylko kilka minut.

Wśród pytań przewijają się kwestie związane z działaniem klubów, oglądaniem meczów na stadionach oraz w telewizji i internecie oraz pytania dotyczące postrzegania ligi przez kibiców.

Badanie przeprowadzane jest przez Fortuna 1 Ligę we współpracy z firmą Sport Analytics. Można w nim wziąć udział do 17 kwietnia.

W badaniu w 2021 roku wzięło udział łącznie 8545 respondentów. Profil kibica, który został utworzony na podstawienia badania w 2021 roku dostępny jest do ściągnięcia TUTAJ.