„Gonimy wciąż czołówkę ligi” – zapraszamy do lektury wywiadu z Rafałem Mikulcem, zawodnikiem Apklan Resovii Rzeszów przed meczem z Koroną Kielce. 

Paweł Bukała: Przed nami Kielce czyli teren, na którym zwykle nie gra nam się łatwo i przyjemnie. Wyrwanie punktów Koronie zwykle okupione jest sporym wysiłkiem. Może jednak czas na odczarowanie Suzuki Arena?
Rafał Mikulec: Doskonale pamiętam ostatnią wizytę w Kielcach. Teraz jednak podbudowani ostatnim zwycięstwem jedziemy zdobyć kolejne trzy punkty.

PB: Jak czujesz się na boisku, bo z perspektywy widza obserwujemy coraz lepsze funkcjonowanie automatyzmów między formacjami.
RM: Z akcji na akcję coraz mocniej się napędzam. Próbuję wdrażać coraz to inne rozwiązania. W minioną sobotę myślę, że dobrze to wyglądało dlatego teraz z jeszcze większym animuszem będziemy starali się odpowiednio reagować.

PB: Spoglądając w tabelę, mierzymy się z trzecią ekipą Fortuna 1 Ligi. Gospodarze zapewne z własnymi oczekiwaniami względem tego spotkania. My po powrocie na właściwy tor łapiemy wiatr w żagle. Widzimy przy tym, jak przedstawia się ligowa sytuacja w której strata do strefy barażowej to jedynie 2 punkty.
RM: Po lekki falstarcie wygraliśmy. Gonimy wciąż czołówkę ligi. Tym bardziej teraz liczymy na komplet punktów aby zredukować ten dystans.

PB: Tego chyba nikt się nie spodziewał, że w drugim tygodniu marca przyjdzie nam mierzyć się z zimową aurą.
RM: Tak, warunki zrobiły się bardzo ciężkie. Aura zmusiła nas do trenowania na sztucznej nawierzchni. Wierzymy, że przed meczem uda nam się powrócić na naturalną i na niej zakończymy przygotowania do meczu z Koroną.

PB: Jakie nastroje wyczuwalne są wewnątrz szatni, jak reszta zespołu podchodzi do niedzielnego pojedynku? Tak się już utarło, że naszemu zespołowi zwykle gra się lepiej przeciwko wyżej notowanemu rywalowi.
RM: Zwycięstwo w ostatniej kolejce dało wszystkim pozytywny bodziec. Jedziemy na fajny stadion, na którym zjawi się wielu kibiców. Z pewnością zamelduje się tam też liczna grupa z Rzeszowa a wówczas gra się dużo lepiej.