Już w najbliższy weekend pierwszoligowcy wrócą na boiska zaplecza ekstraklasy. W meczu 21. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii udadzą się do Niepołomic, gdzie przeciwnikiem rzeszowian będzie Puszcza. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 18:00. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go #PUNRES

Nasza drużyna do rundy wiosennej przygotowywała się m.in. na obozie w tureckim Belek, gdzie oprócz intensywnych treningów, biało-czerwoni mieli okazje rozegrać kilka międzynarodowych meczów towarzyskich. W zimie doszło również do kilku zmian w kadrze naszego zespołu, lecz obyło się bez większej rewolucji – naszą drużynę opuścili m.in. Maksymilian Hebel oraz Oliver Podhorin, a w zamian do Rzeszowa sprowadzeni zostali Paweł Wojciechowski czy Bartosz Kwiecień. Zimą nie próżnowali również nasi najbliżsi rywale, którzy rozegrali kilka wartościowych spotkań kontrolnych, w tym m.in. z ligowymi rywalami z Kielc czy Sosnowca, a także z ekstraklasową Cracovią. Bilans niepołomiczan w meczach towarzyskich, to 4-1-3. W ostatnim czasie piłkarze Puszczy przebywali na obozie w Pustyni nieopodal Dębicy. W przerwie do drużyny z małopolski dołączyło kilku piłkarzy, a wśród największych wzmocnień należy wymienić takich zawodników, jak Rok Kidric oraz obrońcy Kamil Kościelny i Łukasz Sołowiej.

W ligowej tabeli Puszcza zajmuje 15 miejsce, co sprawia, że „Żubry” znajdują się tuż nad strefą spadkową – trzy punkty przewagi nad Stomilem Olsztyn. Bilans podopiecznych Tomasza Tułacza, to 5-4-10, w tym 2-3-6 w meczach domowych. Wśród najlepszych strzelców znajdują się Erik Cikos, który strzelił cztery bramki, a także Szymon Kobusiński oraz Piotr Mrozińsk, którzy do bramki przeciwnika trafiali trzykrotnie. Nasza drużyna po 20. kolejkach zajmuje 11 miejsce w tabeli z 27 punktami na koncie. Tym samym strata do miejsc dających możliwość gry w barażach, to zaledwie trzy punkty. Najlepszym strzelcem w zespole ze stolicy województwa Podkarpackiego, jest Aleksander Komor, który jesienią czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Na drugim miejscu znajduje się Marek Mróz, który do bramki przeciwników trafiał trzy razy. Szczelna defensywa oraz skuteczna ofensywa, to główny, a być może jedyny sposób na sukces w wiosennych meczach, a co za tym idzie na walkę o miejsce dające możliwość gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

W pierwszym meczu, który rozegrano w sierpniu minionego roku w Rzeszowie, obie drużyny podzieliły się punktami. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a na listę strzelców wpisali się Podhorin oraz Mroziński. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w sobotni wieczór, a wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń na boisku w mediach społecznościowych pod hasztagiem #PUNRES.

26 luty (sobota)
18:00 Puszcza Niepołomice – Apklan Resovia
Stadion: Stadion Miejski w Niepołomicach
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin) 
Na żywo: Polsat Box Go
https://bit.ly/ObejrzyjResovie