Już w najbliższą sobotę w Niepołomicach, piłkarze Apklan Resovii zainaugurują wiosenną część sezonu 2021/22, do której biało-czerwoni przygotowywali się m.in. w tureckim Belek. Zimą doszło także do kilku zmian w kadrze naszego zespołu. Zapraszamy na podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego.

Podopieczni Dawida Kroczka do treningów wrócili 10 stycznia, kiedy to wzięli udział w badaniach motorycznych oraz pierwszym treningu przed rundą wiosenną. Następnie nasi zawodnicy przeszli w hali Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej testy motoryczne. W kolejnych tygodniach rzeszowianie trenowali na własnych obiektach, rozgrywając w międzyczasie szereg meczów towarzyskich m.in. w Sanoku oraz Stalowej Woli. W dniach od 6 do 13 lutego, resoviacy przebywali na obozie w Turcji, gdzie rozegrali kilka międzynarodowych meczów towarzyskich z drużynami z Rosji, Ukrainy, Serbii oraz Bośni i Hercegowina. Podczas tych meczów sztab szkoleniowy miał okazję dokładnie przećwiczyć wiele wariantów taktycznych, a także wnikliwie obserwować dyspozycję poszczególnych graczy. Po powrocie z Belek nasi piłkarze dostali trzy dni wolnego na regeneracje i odpoczynek, a następnie przystąpili do ostatniego etapu przygotowań, który Resovia spędziła trenując na własnych obiektach przy ulicy Wyspiańskiego 22.

Komplet wyników meczów towarzyskich – zima 2022

Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia 2:2 (1:1)
Bramki dla Resovii:
Jakub Wróbel
Daniel Pietraszkiewicz

Apklan Resovia – Hutnik Kraków 2:0 (2:0)
Bramki dla Resovii:
Jakub Wróbel
Bartosz Jaroch

Apklan Resovia – Wisła Puławy 3:2 (1:2)
Bramki dla Resovii:
Jakub Wróbel
Josip Soljić
Damian Hilbrycht

Apklan Resovia – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (1:1)
Bramki dla Resovii:
Sebastian Strózik
Karol Chuchro

Apklan Resovia – Sandecja Nowy Sącz 4:3 (4:2)
Bramki dla Resovii:
Sebastian Strózik
Rafał Mikulec
Rafał Mikulec
Bartłomiej Wasiluk

Apklan Resovia – Metalist 1925 Charków 0:1 (0:1)

Apklan Resovia – FK Mladost Novi Sad 0:1 (0:0)

Apklan Resovia – Arsenal Tula 2:0 (1:0)
Bramki dla Resovii:
Rafał Mikulec
Damian Hilbrycht

Apklan Resovia – FK Borac Banja Luka 0:2 (0:0)

Wólczanka Wólka Pełkińska – Apklan Resovia 1:1 (1:1)
Bramka dla Resovii:
Karol Chuchro

Apklan Resovia  – FC Kosice 4:3 (1:2)
Bramki dla Resovii:
Jakub Wróbel (dwie)
Paweł Wojciechowski
Marcin Kumorek

Rzeszowianie wygrali pięć z jedenastu meczów towarzyskich, a do najbardziej bramkostrzelnych zawodników okresu przygotowawczego należeli Jakub Wróbel, który strzelił pięć bramek, a także Rafał Mikulec, który na listę strzelców wpisał się trzykrotnie – asystując również przy innych bramkach kolegów. Co istotne do bramki przeciwnika trafiali także Damian Hilbrycht, Sebastian Strózik czy Paweł Wojciechowski. Dobra forma zawodników ofensywnych, to z pewnością coś, na co liczą kibice Resovii. Łącznie nasi zawodnicy w meczach kontrolnych zdobyli 20 bramek, przy 18 straconych – jedynie w dwóch meczach, gracze „Sovii” nie stracili żadnej bramki. Jest to pewien problem, który należy wyeliminować, bowiem szczelna defensywa oraz skuteczna ofensywa, to główny, a być może jedyny sposób na sukces w wiosennych meczach, a co za tym idzie na walkę o miejsce dające możliwość gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

W zimie doszło również do kilku zmian w kadrze naszego zespołu, lecz obyło się bez większej rewolucji. Z naszą drużyną pożegnali się Konrad Domoń, którzy przeszedł do Orła Przeworsk, Bojan Gvozdenović, który zasilił Wigry Suwałki, Maksymilian Hebel, który na wiosnę będzie reprezentował Wieczystą Kraków, Oliver Podhorin, który dołączył do ligowego rywala z Jastrzębia-Zdroju, Michał Rostkowski, który wrócił z wypożyczenia do ekstraklasowego Górnika Zabrze, a także Karol Twardowski, który został wypożyczony do Wólczanki Wólka Pełkińska. Ponadto będący jesienią na wypożyczeniu w Stali Stalowa Wola, Jakub Persak został wypożyczony na pół roku do trzecioligowej Korony Rzeszów. W zamian do Resovii dołączyło kilku innych zawodników, a są to Paweł Wojciechowski, który do Rzeszowa trafił z Górnika Łęczna, Bartosz Kwiecień, który w ostatnim czasie reprezentował barwy Jagiellonii Białystok, a także Klaudiusz Krasa oraz Marcel Myszka, którzy wcześnie byli odpowiednio zawodnikami Olimpii Elbląg oraz Gryf Gmina Zamość.  Ponadto do sztabu trenerskiego dołączył Sławomir Adamus, który będzie wspierał swoim doświadczeniem sztab szkoleniowy naszej drużyny – kontrakt będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu.

Pierwszy mecz ligowy w 2022 roku, piłkarze Resovii rozegrają w najbliższą sobotę w Niepołomicach, gdzie rywalem naszego zespołu będzie miejscowa Puszcza. Początek spotkania o godzinie 18:00. Natomiast pierwszy mecz w Rzeszowie, biało-czerwoni rozegrają w sobotę 5 marca, a przeciwnikiem Resovii będzie GKS Jastrzębie. Pierwszy gwizdek sędziego nas Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej o godzinie 18:00.