Do rozpoczęcia sezonu 2021/2022 w Fortuna 1 Liga pozostało już mniej niż tydzień, a to oznacza, że pierwszoligowcy wkraczają w ostatnią prostą przygotowań do nowego sezonu. Za nami kilka tygodni ciężkich treningów, podczas których nasza drużyna rozegrała także kilka meczów towarzyskich. Zapraszamy na podsumowanie letniego okresu przygotowawczego do kolejnego sezonu na zapleczu ekstraklasy.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego do treningów wrócili 28 czerwca, a podczas letniego okresu przygotowawczego nasza drużyna rozegrała sześć meczów towarzyskich, w tym m.in. z ubiegłorocznym uczestnikiem Ligi Europy, Hapoelem Beer Szewa oraz ekstraklasową Wisłą Kraków. Ponadto biało-czerwoni przebywali na obozie w Sanoku. Podczas letniego okienka transferowego w szeregach rzeszowian doszło do kilku zmian kadrowych. I od nich zaczniemy nasz raport.

Nowymi zawodnikami Apklan Resovii zostali: Bojan Gvozdenović, który z Resovią związał się rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia. 22-latek z Chorwacji, to nominalny obrońca, który może występować również jako pomocnik. W ostatnim sezonie reprezentował barwy NK BSK Bijelo Brdo, dla których w 25 meczach zdobył 5 bramek. Innym zawodnikiem, który dołączył do naszego zespołu, jest Damian Hilbrycht, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem GKSu Bełchatów. 23-letni napastnik w 21 meczach ligowych zdobył 4 bramki, a dodatkowo dołożył jedno trafienie w meczu Pucharu Polski, w którym bełchatowianie rywalizowali z Legią Warszawa. Innym zawodnikiem, który w poprzednim sezonie grał w drużynie z Bełchatowa, a teraz zasilił szeregi Resovii, jest Bartłomiej Eizenchart, który do naszej drużyny dołączył na zasadzie wypożyczenia z ekstraklasowego Górnika Zabrze, w którym nie miał jeszcze okazji zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Co istotne, Eizenchart posiada doświadczenie na pierwszoligowych boiskach – 16 rozegranych spotkań oraz 1 strzelona bramka w poprzednim sezonie dla GKSu Bełchatów.

Od nowego sezonu nowym zawodnikiem Pasiaków, będzie także Aleksander Komor, który do stolicy województwa podkarpackiego przeniósł się z Jastrzębia – Zdroju. W poprzednim sezonie 27-letni obrońca rozegrał 15 meczów w barwach GKSu Jastrzębie, strzelając w tym czasie 1 bramkę. Przed przyjściem do Jastrzębia – Zdroju, Komor był zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała, w barwach którego wywalczył awans do PKO Ekstraklasy, a następnie rozegrał w niej 12 spotkań, podczas których strzelił 1 bramkę. Innym byłym graczem GKSu Jastrzębie, który  wzmocnił tego lata naszą drużynę, jest 22-letni pomocnik, Marek Mróz. W minionym sezonie Mróz rozegrał 33 spotkania na zapleczu ekstraklasy, w których strzelił trzy bramki, w tym jedną naszej drużynie. Kolejnym nowym zawodnikiem Resovii, jest pochodzący ze Słowacji, Branislav Pindroch. Doświadczony bramkarz, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Rakowa Częstochowa, podpisał z naszą drużyną roczny kontrakt z możliwością przedłużenia na kolejny sezon.

Do naszej drużyny dołączył również Sebastian Strózik, który został wypożyczony z Cracovii. 22-letni napastnik w ostatnim sezonie przeplatał występy w ekstraklasie z meczami w rezerwach Cracovii. Strózik podpisał z naszą drużyną roczny kontrakt. Ponadto warto zauważyć, że w lipcu podpisane zostały profesjonalne kontrakty z wyróżniającymi się młodzieżowcami będącymi na co dzień uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego SMS Resovia. W gronie zawodników trafiających do kadry zespołu seniorskiego znaleźli się: Łukasz Ostrowski, Kacper Kojder, Jakub Drozd oraz Kacper Kojder.

Jednocześnie z naszą drużyną pożegnało się kilku zawodników, którzy w minionych latach reprezentowali barwy Resovii. Wśród tych graczy znaleźli się: Cezary Demianiuk, który przeniósł się do Pogoni Siedlce, Karol Dybowski, który będzie rywalizował o miejsce w bramce naszego ligowego rywala – Chrobrego Głogów, Adrian Dziubiński, który trafił do Chełmianki Chełm, Kamil Radulj, który podpisał umowę ze Stalą Stalowa Wola, Kamil Słaby, który został piłkarzem innego pierwszoligowca – Sandecji Nowy Sącz, Przemysław Zdybowicz, który wrócił do Wisły Kraków. Ponadto wypożyczeni do innych klubów zostali Jakub Drozd oraz Jakub Kałaska, którzy w przyszłym sezonie będą grać dla Korony Rzeszów oraz Jakub Persak, który został wypożyczony do Stalówki. Ponadto jeszcze w czerwcu nasz klub poinformował o nie przedłużeniu umów z Wojciechem Danielem, Szymonem Feretem, Mateuszem Geńcem oraz Nemanja Markoviciem.

Przyszli: Bartłomiej Eizenchart, Bojan Gvozdenović, Damian Hilbrycht, Aleksander Komor, Marek Mróz, Branislav Pindroch, Sebastian Strózik
Odeszli: Wojciech Daniel, Cezary Demianiuk, Jakub Drozd*, Karol Dybowski, Adrian Dziubiński, Szymon Feret, Mateusz Geniec, Jakub Kałaska*, Nemanja Marković, Jakub Persak*, Kamil Radulj, Kamil Słaby, Przemysław Zdybowicz

* – wypożyczenie

Jak wspomnieliśmy na początku, latem nasza drużyna rozegrała sześć meczów towarzyskich, a pierwszym przeciwnikiem resoviaków, był izraelski Hapoel Beer Sheva, który przygotowywał się w Polsce do nowego sezonu ligowego, a także do rywalizacji w eliminacjach do Ligi Konfederacji Europy UEFA. W meczu, który rozegrano w Kielcach, lepsza okazała się nasza drużyna, która pokonała Hapoel 2:1, a bramki dla Sovii strzelali Bartosz Jaroch oraz Kamil Antonik. W drugim meczu kontrolnym rzeszowianie rywalizowali w Rzeszowie z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie to zakończyło się wygraną Resovii 3:1, a bramki dla naszego zespołu strzelali Kamil Antonik, Jakub Wróbel oraz Cezary Demianiuk. W następnym meczu, jaki rozegrano w Sanoku, Resovia pokonała FC Kosice 3:1, a do bramki rywala trafiali Damian Hilbrycht, Michał Kuczałek oraz Maksymilian Hebel. W czwartym meczu towarzyskim, który rozegrano na obiektach w Arłamowie, podopieczni Radosława Mroczkowskiego pokonali Wisłę Kraków 2:1, a bramki dla naszej drużyny zdobyli w tym meczu Maksymilian Hebel oraz Sebastian Strózik. W kolejnym meczu Resovia podejmowała Hutnik Kraków. I tym razem lepsza okazała się nasza drużyna, która pokonała Hutnik 2:1, a bramki zdobywali Bartłomiej Wasiluk oraz Jakub Wróbel. Dla naszej drużyny była to piąta wygrana w letnim okresie przygotowawczym. W ostatnim meczu towarzyskim Resovia gościła w Krakowie na meczu z Wieczystą. W spotkaniu tym padł remis 4:4, a bramki dla biało-czerwonych zdobyli Josip Soljić, Aleksander Komor, Karol Twardowski oraz Sebastian Strózik. Tym samym nasza drużyna może pochwalić się korzystnym bilansem 5-1-0 w meczach przedsezonowych oraz bilansem bramkowym 16:9, który daje +7 bramek na naszą korzyść.

Komplet wyników meczów towarzyskich: 

Hapoel Beer Sheva – Apklan Resovia 1:2 (0:1)
Bartosz Jaroch,
Kamil Antonik

Apklan Resovia – Siarka Tarnobrzeg 3:1 (2:1)
Kamil Antonik,
Jakub Wróbel,
Cezary Demianiuk

Apklan Resovia – FC Kosice 3:1 (2:1)
Damian Hilbrycht,
Michał Kuczałek,
Maksymilian Hebel

Apklan Resovia – Wisła Kraków 2:1 (1:1)
Maksymilian Hebel,
Sebastian Strózik

Apklan Resovia – Hutnik Kraków 2:1 (1:0)
Bartłomiej Wasiluk,
Jakub Wróbel

Wieczysta Kraków – Apklan Resovia 4:4 (3:1)
Josip Soljić,
Aleksander Komor,
Karol Twardowski,
Sebastian Strózik

W pierwszym meczu nowego sezonu nasi zawodnicy będą gościć w Katowicach na meczu z beniaminkiem – GKSem Katowice. Początek spotkania w najbliższą sobotę (31.07.2021) o godzinie 12:40. Mecz ten będzie transmitowany na żywo w Polsacie Sport. Jednocześnie przypominamy, że wciąż można kupić karnety na domowe mecze Apklan Resovii – online na stronie bilety.cwks-resovia.pl oraz stacjonarnie w budynku klubowym przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. Poranna tura stacjonarnej sprzedaży karnetów odbywać będzie się każdorazowo od wtorku do czwartku w godzinach od 10:00 do 14:00. W godzinach popołudniowych będziemy do Państwa dyspozycji między 15:00, a 18:00.