W meczu 29. kolejki Fortuna 1 Liga, przeciwnikiem piłkarzy Apklan Resovii będzie Widzew Łódź. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie, w niedzielę o godzinie 12:40. Sędzią meczu będzie Pan Konrad Kiełczewski z Białegostoku. Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Polsat Sport oraz w aplikacji mobilnej i na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESWID

Do meczu z Widzewem nasza drużyna przystąpi podrażniona porażką w minionej kolejce, w której lepszy od rzeszowian okazał się GKS Bełchatów. Było to jedno z tych spotkań, które w kluczowych statystykach, jak posiadanie piłki, strzały na bramkę, w tym strzały celne, a także ilość wyprowadzonych ataków zostało zdominowane przez drużynę, która finalnie przegrała spotkanie. Bramki dla bełchatowian w meczu tym strzelali Mateusz Bartków, Dawid Flaszka oraz Oliver Podhorin, który zaliczył samobójcze trafienie. Wcześniej, jedyną bramkę dla rzeszowian już w szóstej minucie spotkania zdobył Radosław Adamski, dla którego była to trzecia bramka w tym sezonie. Obok Adamskiego po trzy trafienia dla Resovii w trwającym sezonie mają jeszcze Jakub Wróbel, Dawid Kubowicz oraz Bartosz Jaroch. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego w meczu z GKS-em stworzyli jeszcze kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki – zwłaszcza w pierwszej połowie, jednak żadnej z nich nie udało się wykorzystać – bliski trafienia był np. Jakub Persak. Bilans biało-czerwonych w ostatnich trzech meczach, to dwie porażki oraz jeden remis, co pozwoliło goniącym rywalom zmniejszyć stratę do naszej drużyny. Aktualnie Resovia z 25 punktami na koncie zajmuje 15 pozycję w ligowej tabeli, a nasza przewaga nad ostatnią drużyną przed startem najbliższej kolejki, to pięć punktów.

Widzew Łódź natomiast w ostatniej kolejce zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Miedzią Legnica. Tym samym łodzianie w ostatnich trzech meczach legitymują się bilansem 1-2-0. W spotkaniu z Miedzianką najbliżej strzelenia bramki dla gospodarzy był Marcin Robak, który w 80 minucie trafił w poprzeczkę bramki legniczan. Najskuteczniejszym zawodnikiem Widzewa w tym sezonie, jest wspomniany Robak, który strzelił siedem bramek. Po cztery bramki na swoim koncie mają Mateusz Michalski oraz Patryk Mucha. Goście z Łodzi do Rzeszowa przyjadą z chęcią zdobycia trzech punktów, które mogą mieć ogromne znacznie w przypadku walki o miejsce dające możliwość gry w barażach. Przed rozpoczęciem najbliższej serii gier, czerwono-biało-czerwoni tracą do pierwszego miejsca barażowego sześć punktów – Widzew po 28. kolejce z 40 „oczkami” na koncie zajmuje 7 pozycję, a ich bilans w meczach wyjazdowych, to 3-4-7. Dla podopiecznych Marcina Broniszewskiego, który w kwietniu tego roku zastąpił na stanowisku pierwszego szkoleniowca RTS-u, Enkeleida Dobi’ego może to być ostatnia szansa, aby włączyć się do walki o możliwość gry o awans do PKO Ekstraklasy. Jednocześnie drużyna z Łodzi musi uważać na drużyny, które są tuż za plecami, a mają podobne aspiracje, jak choćby Miedź.

W pierwszym spotkaniu, jakie zostało rozegrane na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi, lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali nasz zespół 2:0. Bramki w tamtym meczu strzelali Patryk Mucha oraz Marcin Robak. Obie drużyny rywalizowały także w dwóch wcześniejszych sezonach, jeszcze na boiskach II ligi. W sezonie 2019/20, w obu meczach lepsza okazała się Resovia, która najpierw w Łodzi pokonała Widzew 0:1, po bramce Radosława Adamskiego w doliczonym czasie gry, a następnie w meczu rewanżowym w Rzeszowie wygrała w takim samym stosunku, gdzie tym razem bramkę na wagę trzech punktów dla naszej drużyny zdobył Maksymilian Hebel. W sezonie 2018/19, w pierwszym meczu na stadionie Widzewa wygrali gospodarze 2:1, a w rewanżu w Rzeszowie padł remis 1:1. Bramki dla drużyny ze stolicy województwa podkarpackiego w tych meczach strzelali Sebastian Zalepa w Łodzi oraz Bartłomiej Makowski w Rzeszowie.

9 maja (niedziela)
12:40 Apklan Resovia – Widzew Łódź
Stadion: Wyspiańskiego 22, Rzeszów
Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)
Na żywo: Polsat Sport, IPLA

W pozostałych meczach 29. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

Odra Opole – Puszcza Niepołomice 1:0
Zagłębie Sosnowiec – Radomiak Radom 0:1
GKS Tychy – Górnik Łęczna 3:1

8 maja (sobota):
12:40 GKS Bełchatów – Arka Gdynia (na żywo Polsat Sport)
16:00 Sandecja Nowy Sącz – Korona Kielce
16:00 Stomil Olszty – Chrobry Głogów
20:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Miedź Legnica

9 maja (niedziela):
15:00 ŁKS Łódź – GKS Jastrzębie