W 22. kolejce Fortuna 1 Liga, strzelono 15 bramek – 10 z nich było autorstwa gospodarzy, a 5 trafień zanotowały drużyny przyjezdne. Czterokrotnie lepsi okazywali się gospodarze, a raz górą byli goście. Dodatkowo trzy mecze kończyły się remisem. Jedno spotkanie zostało przełożone. Ponownie swój dorobek punktowy powiększyły drużyny walczące o utrzymanie, a zespoły aspirujące do miejsc dające bezpośredni awans do Ekstraklasy straciły punkty. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

Jako pierwsi w 22. kolejce na boisko wybiegli piłkarze Korony Kielce oraz Miedzi Legnica. Spotkanie to zakończyło się bezbramkowym remisem, chociaż obie drużyny stworzyły po kilka okazji, które mogły zakończyć się bramką. Tym samym, podobnie jak w rundzie jesiennej, tak i w tym meczu obie drużyny podzieliły się punktami. Dla gości z Legnicy było to trzecie spotkanie z rzędu bez wygranej.

W sobotę ligowe granie rozpoczęło się w Radomiu, gdzie Radomiak gościł rewelację tego sezonu, a więc zespół Górnika Łęczna. Mecz ten zakończył się pewną wygraną gospodarzy, dla których bramki strzelali Karol Angielski, Mateusz Radecki oraz Damian Gąska, a na szczególne wyróżnienia zasługuje trafienie Angielskiego. W kolejnym meczu Sandecja Nowy Sącz pokonała ŁKS Łódź, a gola na wagę trzech punktów dla Sączersów zdobył w doliczonym czasie gry z rzutu karnego Michal Piter-Bucko. Wcześniej bramkę dla Sandecji zdobył Kamil Ogorzały, a honorowe trafienie dla Łódzkiego Klubu Sportowego zaliczył Mikel Rygaard. Dla podopiecznych Dariusza Dudka, było to już 11 spotkanie z rzędu bez porażki. W Rzeszowie nasza drużyna zremisowała bezbramkowo z GKSem Tychy. Spotkanie to nie należało do najciekawszych, a obie drużyny stworzyły w zasadzie po jednej dogodnej sytuacji – Resovia w momencie, kiedy do bramki rywala trafił Rafał Mikulec, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną naszego zawodnika oraz sytuacja z 21 minut, kiedy po strzale jednego z graczy gości piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rzeszowian.

W następnym spotkaniu Chrobry Głogów przegrał na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice. Bohaterem spotkania został Jakub Bartosz, który zdobył dwie bramki dla gości z Niepołomic. Warto zauważyć, że gospodarze od 59 minuty spotkania musieli grać w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką ukarany został Marcel Ziemann. W Bełchatowie walczący o utrzymanie GKS podzielił się punktami z Odrą Opole, a bramki w tym meczu strzelali Damian Hilbrycht dla bełchatowian oraz Tomas Mikinic dla opolan. W ostatnim sobotnim spotkaniu inna drużyna walcząca o ligowy byt – Zagłębie Sosnowiec gościło na Stadionie Ludowym drużynę Stomilu Olsztyn. Mecz ten zakończył się wygraną gospodarzy, dla których było to pierwsze zwycięstwo od sześciu spotkań. Dwie bramki dla Zagłębia zdobył Joao Oliveira, który trafiał w 34 oraz 47 minucie spotkania. Wcześniej, w 3 minucie wynik meczu otworzył Jakub Mosakowski, który zamienił rzut karny na bramkę dla Stomilu. W 89 minucie czerwoną kartką ukarany został Szymon Sobczak, jednak gościom z Olsztyna zabrakło czasu, aby wykorzystać okres gry w przewadze.

W ostatnim meczu tego weekendu Widzew Łódź pokonał na własnym stadionie GKS Jastrzębie. Zawodnikom Widzewa w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził fakt, że całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Marek Hanousek. Bramki dla łodzian strzelali Daniel Tanżyna oraz Mateusz Michalski. Spotkanie Arki Gdynia z Bruk-Bet Termalica Nieciecza zostało przełożone na 21 kwietnia, z powodu powołania zawodnika Bruk-Betu, Marcina Grabowskiego do kadry U21.

Wyniki 22. kolejki Fortuna 1 Liga:

Apklan Resovia –GKS Tychy 0:0
Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0
Radomiak Radom – Górnik Łęczna 3:0
Sandecja Nowy Sącz – ŁKS Łódź 2:1
Chrobry Głogów – Puszcza Niepołomice 0:2
GKS Bełchatów – Odra Opole 1:1
Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olszty 2:1
Widzew Łódź – GKS Jastrzębie 2:0

21 kwietnia (środa):
18:00 Arka Gdynia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Najlepsi strzelcy Fortuna 1 Liga po 22 kolejce (TOP5):

1. Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) – 16 bramek
2. Kamil Zapolnik (Miedź Legnica) – 11 bramek
3. Pirulo (ŁKS Łódź) – 10 bramek
4. Juliusz Letniowski (Arka Gdynia) – 9 bramek
Karol Angielski (Radomiak Radom)
5. Maksymilian Banaszewski (Chrobry Głogów) – 7 bramek
Antonio Domínguez (ŁKS Łódź)
Leandro (Radomiak Radom)
Marcin Robak (Widzew Łódź)
Joan Roman (Miedź Legnica)
Daniel Rumin (GKS Jastrzębie Zdró)
Łukasz Sekulski (ŁKS Łódź)
Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna)

Klasyfikacja strzelców w drużynie Apklan Resovii po 22 kolejce:

1. Radosław Adamski – 2 bramki
Bartosz Jaroch
Jakub Wróbel
2. Maksymilian Hebel – 1 bramka
Dawid Kubowicz
Michał Kuczałek
Grzegorz Płatek
Kamil Radulj
Kamil Słaby
Karol Twardowski
Bartłomiej Wasiluk
Sebastian Zalepa