Marceli Zapytowski na zasadzie transferu definitywnego trafia do Korony Kielce. Zgodnie z warunkami obowiązującego od 2 sezonów kontraktu zawodnika, wykorzystany został punkt mówiący o kwestii odstępnego. Jest to rodzaj automatycznej zgody klubu na rozstanie się z zawodnikiem, wynikającej z podjętej przez niego decyzji.

Marceli reprezentował barwy Resovii od sezonu 2019/20, występując na szczeblu 2-ligowym. Wraz z drużyną wywalczył awans do Fortuna 1.Ligi, zapisując się w pamięci kibiców naszego Klubu wyborną dyspozycją w serii jedenastek, która przesądziła o końcowym sukcesie nad lokalnym rywalem. W sezonie 2020/21 zaliczył 11 występów na zapleczu Ekstraklasy.

Dziękujemy „Zapytowi” za zaangażowanie, waleczność oraz serce pozostawione na boisku. Zwycięska obrona decydującego rzutu karnego na zawsze zapisała się złotymi zgłoskami w historii naszego Klubu.