W meczu 16 kolejki Fortuna 1 Liga, zawodnicy Resovii udadzą się do Głogowa w województwie dolnośląskim, gdzie przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół Chrobrego. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Wita Stwosza, w sobotę o godzinie 15:00. Sędzią spotkania będzie Pan Dominik Sulikowski z Gdańska. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #CHRRES.

W ostatniej kolejce nasza drużyna miała rozegrać spotkanie z Radomiakiem Radom, jednak z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły przygotowanie boiska na stadionie Miejskim w Rzeszowie, mecz ten został przełożony na środę 9 grudnia. W związku z tym, rzeszowianie do meczu z Chrobrym Głogów przystąpią po dziesiątej ligowej porażce w trwającym sezonie, do której doszło w 14 kolejce pierwszej ligi w meczu z Koroną Kielce. Mecz ten, był pierwszym pod wodzą nowego szkoleniowca rzeszowian, trenera Radosława Mroczkowskiego. Tym samym Resovia pozostaje bez wygranej od pięciu spotkań, a w tym czasie biało-czerwoni zdobyli zaledwie jeden punkt. Nic zatem dziwnego, że wszyscy w Rzeszowie czekają na przełamanie i komplet punktów, które patrząc na ligową tabelę, są nam bardzo potrzebne, aby skutecznie odpierać ataki Sandecji Nowy Sącz, nad którą przed najbliższym meczem mamy zaledwie dwa punkty przewagi. Niestety w ostatnich meczach naszą drużynę wyprzedziły zespoły Zagłębia Sosnowiec oraz GKSu Jastrzębie, a więc jednocześnie mamy także kogo gonić.

Chrobry, to drużyna, która na pierwszoligowych boiskach grywa nieprzerwanie od sezonu 2014/15. W ostatnim meczu przed sobotnim spotkaniem Pomarańczowi pokonali na wyjeździe drużynę GKSu Bełchatów 1:2, a bramki dla naszych najbliższych przeciwników zdobył w meczu tym Maksymilian Banaszewski oraz Oliver Praznovsky, który wykorzystując rzut karny zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Wspomniany wcześniej Banaszewski, to jednocześnie najbardziej bramkostrzelny zawodnik Chrobrego w tym sezonie. Były zawodnik Arki Gdynia w trwającym sezonie zdobył, jak dotychczas pięć bramek. Innym graczem, na którego będą musieli uważać nasi zawodnicy, jest Mikołaj Lebedyński. 30sto letni napastnik zdobył w tym sezonie cztery bramki, a dodatkowo asystował przy jednym z innych trafień dla podopiecznych Ivana Djurdjevicia. Warto pamiętać, że Lebedyński ma za sobą ponad trzydzieści rozegranych spotkań w holenderskiej Eredivisie, w barwach Rody Kerkrade, dla której strzelił w tym czasie cztery bramki. Głogowianie zajmują aktualnie trzynastą pozycję w ligowej tabeli, na którą składa się bilans ogólny 5-3-7, z czego 3-2-4 w meczach domowych.

Mecz w Głowie zapowiada się niezwykle interesująco, a wszystkich kibiców zachęcamy do oglądania oraz wspierania rzeszowian w bardzo ważnym meczu, w którym nasi zawodnicy powalczą o komplet punktów. Przypominamy, że transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej IPLA.

W pozostałych meczach 16 kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

04.12.2020 (piątek):
17:40
 Miedź Legnica – Stomil Olsztyn (Polsat Sport)

05.12.2020 (sobota):
12:30 GKS Jastrzębie – GKS Bełchatów
12:40 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – ŁKS Łódź (Polsat Sport)

06.12.2020 (niedziela):
12:30 Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz
12:40 Radomiak Radom – Arka Gdynia (Polsat Sport)
16:00 Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec
17:00 GKS Tychy – Odra Opole
19:10 Widzew Łódź – Korona Kielce