W 14 kolejce Fortuna 1 Liga, przeciwnikiem Resovii będzie drużyna kieleckiej Korony. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach, w sobotę o godzinie 18:00. Sędzią spotkania będzie Pan Łukasz Ostrowski ze Szczecina. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #KORRES

Nasza drużyna do meczu z Koroną Kielce przystąpi po dwóch domowych meczach, w których udało się zdobyć jeden punkt za bezbramkowy remis w meczu z Sandecją Nowy Sącz. W ostatnim spotkaniu Resovia uległa Arce Gdynia 1:2, a honorową bramkę dla rzeszowian strzelił w doliczonym czasie gry, wprowadzony w drugiej połowie Maksymilian Hebel. Jest to o tyle istotne, że bramka Hebla była pierwszą zdobytą bramką przez nasz zespół od dłuższego czasu, a dokładnie piszcząc nie strzeliliśmy bramki w trzech wcześniejszych meczach z Sandecją Nowy Sącz, Widzewem Łódź oraz GKSem Bełchatów. Mając na uwadze, że bramka z Arką padła dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy, to pozostawaliśmy bez trafienia ponad 360 minut. Sporo. Tym bardziej cieszy przełamanie, a kolejne, na które liczą kibice Sovii, to wygrana i komplet punktów, który bardzo przydałby się naszej drużynie. Pomóc w tym będzie miał Radosław Mroczkowski, który w tygodniu poprzedzającym najbliższy mecz, zastąpił na stanowisku pierwszego trenera naszej drużyny Szymona Grabowskiego. Nowy trener Resovii, w poprzednich latach był szkoleniowcem m.in. Zagłębia Sosnowiec, Widzewa Łódź oraz Sandecji Nowy Sącz.

Korona, to kolejny spadkowicz z Ekstraklasy, z którym zmierzymy się na pierwszoligowych boiskach. Jak dotychczas nie były to najszczęśliwsze mecze, bowiem bilans rzeszowian w meczach ze spadkowiczami, to 0-2 (porażka z ŁKSem Łódź oraz Arką). W ostatnim meczu kielczanie pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów, a bramkę na wagę trzech punktów dla naszych najbliższych przeciwników zdobył z rzutu karnego Jacek Podgórski – wcześniej jedenastki dla Korony nie wykorzystał Jacek Kiełb. Co ważne, podopieczni Macieja Bartoszka lepiej w tym sezonie radzą sobie w meczach wyjazdowych niż domowych. Bilans Scyzorów na własnym stadionie, to dwa zwycięstwa oraz cztery porażek, a w meczach wyjazdowych trzy zwycięstwa, trzy remisy oraz tylko jedna porażka. Daje to taki efekt, że na osiemnaście zdobytych punktów, aż dwanaście przypada na mecze wyjazdowe. W ostatnim meczu rozgrywanym w Kielcach, złocisto-krwiści ulegli 1:3 drużynie Stomilu Olsztyn. W ligowej tabeli Korona zajmuje aktualnie dziewiątą pozycję.

Wśród najlepszych strzelców Koroniarzy w tym sezonie, pierwsze miejsce zajmuje Jacek Kiełb, który ma na swoim koncie trzy bramki. Na drugiej pozycji plasuje się Emile Thiakane, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Najlepszym asystującym nie tylko w zespole Korony, ale także na pierwszoligowych boiskach, jest Jacek Podgórski, który asystował przy pięciu bramkach dla kielczan. W naszym zespole brak obecnie konkretnego lidera, który mógłby pochwalić się większą ilością zdobytych bramek. Każdą z dziewięciu strzelonych przez Resovię bramek w tym sezonie, zdobywał inny zawodnik, a byli to: Radosław Adamski, Maksymilian Hebel, Dawid Kubowicz, Michał Kuczałek, Grzegorz Płatek, Kamil Radulj, Karol Twardowski, Bartłomiej Wasiluk oraz Sebastian Zalepa. Wśród najlepiej dogrywających zawodników naszego zespołu na pierwszym miejscu znajduje się Kuczałek, który asystował przy dwóch bramkach dla Resovii.

Ostatni raz o ligowe punkty obie drużyny miały okazje rywalizować w owianym przez aferę korupcyjną złą sławą sezonie 2003/04 w III lidze grupie IV. Oba tamte mecze zakończyły się porażką Resovii – 0:3 przy Wyspiańskiego w Rzeszowie oraz 6:2 w Kielcach. Początek najbliższego spotkania, w sobotę o godzinie 18:00. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej IPLA.

W pozostałych meczach 14 kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

27 listopada (piątek):

Górnik Łęczna – LKS Łódź (godz. 17:40, Polsat Sport)
Miedź Legnica – Odra Opole (godz. 17:40)

28 listopada (sobota):

Puszcza Niepołomice – Stomil Olsztyn (godz. 12:30)
GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec (godz. 12:30)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Tychy (godz. 12:40, Polsat Sport)
Chrobry Głogów – Sandecja Nowy Sącz (godz. 15:00)
Radomiak Radom – GKS Bełchatów (godz. 19:10)

29 listopada (niedziela):

Widzew Łódź – Arka Gdynia (godz. 12:40, Polsat Sport)