Spośród wszystkich meczów 27. kolejki II ligi polskiej na pierwszy plan wyłania się derbowy pojedynek w Rzeszowie, w którym zmierzymy się ze Stalą Rzeszów. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o 13:05 i będzie transmitowany na żywo w TVP3 oraz na platformie TVP Sport. Sponsorem meczu została firma MOTOUAD1 natomiast partnerem firma Auto-Res.

Nasz jutrzejszy rywal zajmuje 11 miejsce w tabeli ligowej z 34 punktami na koncie z bilansem bramkowym: 41 strzelonych przy 39 straconych. Po restarcie rozgrywek Stalowcy w czterech meczach zdobyli cztery punkty (jedna wygrana, jeden remis i dwie porażki). W ostatnim meczu w Derbach Podkarpacia ulegli imienniczce ze Stalowej Woli 3:0 zaliczając na swoim koncie dwie czerwone kartki.

Najlepszym strzelcem zespołu jest wychowanek Wojciech Reiman, który ma 7 strzelonych bramek. Oficjalnie trenerem Stali Rzeszów jest Krzysztof Łetocha natomiast opiekę nad zespołem sprawuje Marcin Wołowiec, ktory z sukcesami prowadził drużyny młodzieżowe naszego derbowego rywala.

W rundzie jesiennej przy Hetmańskiej padł remis 1:1. Bramkę dla Pasiaków w 15. minucie strzelił Serhij Krykun natomiast w drugiej połowie, w 50. minucie wyrównał Artur Pląskowski. Arbitrem jutrzejszego spotkania jest Marcin Kochanek z Opola.

Faworytem spotkania jest Apklan Resovia. Bukmacher STS na nasze zwycięstwo płaci 2.25, za remis 3.25 natomiast na zwycięstwo gości 3.10.