Już w najbliższą sobotę 19 października o godzinie 16:00 w ramach 14. kolejki 2 ligi zespół Apklan Resovii zmierzy się na wyjeździe z drużyną Górnika Polkowice.

Oba zespoły przystępują do tego spotkania podbudowane zwycięstwami, które odniosły w ostatniej kolejce. Drużyna z Polkowic wygrała u siebie ze Stalą Stalowa Wola 3-0 natomiast podopieczni Szymona Grabowskiego przy W22 po pasjonującym meczu z Lechem II Poznań 3-2 choć do przerwy był wynik 2:0 dla gości.

Forma zawodników naszego przeciwnika nie jest równa, gdyż przegrali oni wcześniej dwa mecze – z GKS Katowice i z Widzewem Łódź. W obu tych spotkaniach nie zdołali strzelić ani jednej bramki, co może napawać optymizmem przed spotkaniem z naszą drużyną. Zawodnicy Dumy Rzeszowa znajdują się natomiast w wyśmienitej formie strzeleckiej. Licząc z meczem Pucharu Polski nasi zawodnicy strzelili aż 11 goli w ostatnich 4 meczach, tracąc w tym samym czasie tylko 4 bramki. Mamy więc nadzieję, że taka dobra forma strzelecka zostanie podtrzymana w najbliższym spotkaniu.

Do Polkowic z powodu kontuzji nie pojechał Filip Majchrowicz natomiast pod znakiem zapytana stoi występ Grzegorza Płatka.

Obsadę sędziowską tego spotkania stanowić będą: jako główny arbiter pochodzący z Siemianowic Rafał Rokosz, którego na liniach bocznych wspierać będą Dariusz Ignatowski i Adam Jakubczyk, natomiast sędzią technicznym tego meczu będzie Pan Bogdan Drobot.

Bukmacherzy jako faworytów tego spotkania postrzegają Resovię gdyż kursy na zwycięstwo naszej drużyny wahają się w okolicach 2,5, remis 3,2 a kurs na zwycięstwo gospodarzy tego meczu wynosi 3,0.

Pozostaje nam tylko życzyć zawodnikom dobrego meczu i powrotu do Rzeszowa z kompletem punktów. Powodzenia!