W meczu 1. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zremisowali w Katowicach z miejscowym GKSem 2:2. Bramki dla rzeszowian w meczu tym strzelali w drugiej połowie Bartosz Jaroch oraz Aleksander Komor, który bramkę na wagę jednego punktu zdobył w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Wcześniej gole dla gospodarzy strzelali Adrian Błąd oraz Filip Szymczak. Zapraszamy na statystyczne podsumowanie spotkania z GKSem Katowice.

Obie drużyny mogą pochwalić się takim samym, bo 50% posiadaniem piłki. W tym czasie więcej strzałów na bramkę przeciwnika oddali podopieczni Radosława Mroczkowskiego, którzy strzelali aż 22 razy – w tym 11 strzałów celnych. Piłkarze beniaminka odpowiedzieli 17 uderzeniami, z czego 7 prób zmusiło do interwencji bramkarza gości. Najbardziej aktywnymi zawodnikami w tym meczu byli Bartosz Jaroch w zespole Resovii – 6 strzałów oraz Adrian Błąd i Filip Szymczak w drużynie z Katowic – obaj oddali po 4 strzały w kierunku naszej bramki. Warto również zauważyć wkład, jaki wnieśli zawodnicy, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie, a zwłaszcza trójka resoviaków – Maksymilian Hebel, Marek Mróz oraz Kamil Antonik. Wymienieni gracze oddali łącznie 8 strzałów na bramkę, której bronił Dawid Kudła.