Nowym asystentem trenera Jakuba Żukowskiego został Paweł Słomiany legitymujący się licencją trenerską UEFA A. W swojej dotychczasowej karierze pracował w Miedzi Legnica, FC Wrocław Academy, KS Wiązownica oraz ostatnio w KS Wisła Puławy.

Oto co powiedział nam trener po podpisaniu umowy:

„Poprzednim klubem, w którym pracowałem była Wisła Puławy. Tam cel był jasny-utrzymanie i to się udało wspólnie osiągnąć. Jak trafiłem do Resovii? Zadzwonił do mnie dyrektor Akademii SMS Resovii Dariusz Jęczkowski, który naświetlił mi sytuację, chwilę później rozmawiałem także z trenerem Żukowskim i temat pozytywnie się rozwiązał.
Mimo tego, że pozostaje w tej samej lidze, traktuję pracę w Resovii jako osobisty awans. Bądź co bądź jest to spadkowicz z 1 ligi. Wiem także że są duże oczekiwania względem nas w nowym sezonie. Kibice wierzą w powrót zespołu na zaplecze Ekstraklasy, czyli tam, gdzie jest nasze miejsce. My swoją ciężką pracą postaramy się pokazać że jesteśmy silnym zasługującym na więcej zespołem. Cieszy to, że dysponujemy mimo wszystko wyrównanym składem pod względem bardzo dobrej jakości piłkarskiej. W drużynie jest jedność i dobra atmosfera.

Jeśli chodzi o współpracę z trenerem Jakubem Żukowskim, ta układa się bardzo dobrze. Podobnie jak ja jest trenerem młodego pokolenia. Od początku złapaliśmy wspólny mianownik z całym sztabem, tworzymy wszystko razem od a-z. Nie ma tutaj mowy o jedynie arbitralnym rozdzielaniu obowiązków na sztywno. Razem tworzymy zgrany trenerski team.”