Legitymuje się on 8-letnim doświadczeniem popartym umiejętnością skutecznego planowania treningowego. W swojej pracy skupia się na priorytetach, jasno wyznaczając kolejne cele. Cechuje go chęć rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji. Jarosław Kulczyk pasjonuje się analizą taktyczną z użyciem techniki GPS. Charakteryzuje go umiejętność doboru odpowiednich środków treningowych sprecyzowanych pod konkretnego zawodnika.

Swoje doświadczenie zdobywał pracując zarówno w szkółkach klubów amatorskich oraz dużych akademiach piłkarskich między innymi w Legii Warszawa, UKS Varsovii Warszawa czy MKS Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Swoim doświadczeniem wspierał młodzieżową Reprezentację Polski Kobiet U15. Pracował w 3 lidze w drużynie MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki, zajmując 3 miejsce lidze. W latach 2020-2021 jako trener przygotowania fizycznego uzyskał awans do Ekstraklasy z drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza w drugim sezonie pracy, natomiast w 2019 pracował jako trener przygotowania fizycznego w ekstraklasowej wówczas Wiśle Płock. Stale współpracuje z wieloma zawodnikami na różnych poziomach rozgrywkowych, w tym z reprezentantami Polski w APM Futbol czy Reprezentacją Polski w piłce nożnej Głuchoniemych

„Jest mi niezmiernie miło dołączyć do sztabu szkoleniowego, drużyny, klubu o wieloletniej tradycji. Pragnę dołożyć wszelkich starań aby Resovia w zbliżającym się sezonie była gotowa do każdego meczu, w którym wspólnie przy wsparciu kibiców będziemy walczyć o zwycięstwo” – zaznacza Jarosław Kulczyk, który na tym stanowisku zastąpił dotychczasowego trenera przygotowania motorycznego Piotra Kotlarczyka.