Zarząd Klubu CWKS RESOVIA Rzeszów S.A. informuje, że funkcja pierwszego trenera Resovii Rzeszów powierzona została Jakubowi Żukowskiemu, dotychczasowemu asystentowi w sztabie szkoleniowym drużyny. Kontrakt obowiązywał będzie w sezonie 2024/25 z opcją przedłużenia o kolejny.

Przypomnijmy, iż wcześniej Jakub Żukowski związany był z Chojniczanką Chojnice. W przeszłości pracował także w Stomilu Olsztyn, Olimpii Grudziądz oraz Akademii Lechii Gdańsk.

Oto co powiedział nam nowy szkoleniowiec Resovii po podpisaniu nowej umowy:

„Pracuje tutaj od półtora roku i pomimo stosunkowo krótkiego czasu spędzonego w Rzeszowie Resovia jest głęboko zakorzeniona w moim sercu. Poznałem specyfikę klubu i drużyny, z którą przeżywałem wzloty i upadki. Cechuje mnie ambicja oraz waleczność i tego samego wymagał będę od swojego zespołu. Wiem, że nasi kibice także będą oczekiwali od nas tego na boisku – zaangażowania, woli walki i determinacja.

Mam świadomość wyzwania, jakie staje przede mną, ale należę do osób ambitnych, którym nie jest straszna tytaniczna praca. Trzeba koniecznie odbudować zaufanie kibiców – zdaję sobie sprawę z tego, że możemy to osiągnąć wyłącznie za sprawą dobrych wyników.

W tym sezonie 2 liga staje się bardzo mocna. W każdym meczu musimy walczyć o najwyższe cele”.