Już w najbliższą sobotę, piłkarze Resovii rozegrają pierwszy ligowy mecz w 2024 roku. W zaległym spotkaniu 17. kolejki Fortuna 1 Liga, podopieczni Rafała Ulatowskiego zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z Wisłą Płock. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 15:00. Bilety na to spotkanie KUPISZ TUTAJ

Pierwotnie mecz ten powinien odbyć się 2 grudnia 2023 roku, jednak na skutek intensywnych opadów śniegu, mecz tez został przełożony na luty tego roku. Tym samym spotkanie w ramach 17. kolejki Fortuna 1 Liga, będzie dla Resovii oraz Wisły pierwszym ligowym spotkaniem w 2024 roku. Piłkarze Resovii do meczu z Wisłą przystąpią po kilku meczach kontrolnych oraz obozie na obiektach RadoSport w Woli Chorzelowskiej. W ostatnim meczu towarzyskim przed starciem z Nafciarzami nasi zawodnicy pokonali słowackiego ekstraklasowicza FK Zeleziarne Podbrezova 5:0. Bramki dla biało-czerwonych w meczu tym strzelali Radosław Adamski, Bartłomiej Wasiluk, Rafał Mikulec, Adrian Łyszczarz oraz Mateusz Bondarenko. W przerwie zimowej do drużyny Resovii dołączył 26-letni napastnik – Edvin Muratović, który przeniósł się do Rzeszowa na zasadzi półrocznego wypożyczenia z RFCU Luxembourg. Ponadto decyzją sztabu szkoleniowego do kadry pierwszej drużyny Resovii zostało dołączonych kilku młodych zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego „RESOVIA” w Rzeszowie, o czym informowaliśmy TUTAJ.
W ostatnim ligowym meczu Resovia pokonała w Rzeszowie zespół Odry Opole 1:0, co pozwoliło naszej drużynie przezimować na 16. miejscu w tabeli. Dotychczasowy dorobek punktowy Resovii, to 17 oczek. Nic zatem dziwnego, że wiosną nasi zawodnicy przede wszystkim powalczą o pozostanie na zapleczu ekstraklasy. W lepszych nastrojach są zawodnicy z Płocka, którzy po spadku z PKO Ekstraklasy, pierwszą część sezonu na pierwszoligowych boiskach zakończyli na 7. miejscu z niewielką stratą do drużyn znajdujących się w strefie barażowej. W zespole Wisły doszło zimą do kilku zmian w kadrze. Klub z województwa mazowieckiego pozyskał m.in. młodego i perspektywicznego napastnika Oskara Tomczyka oraz doświadczonego obrońcę ze Szwecji – Marcusa Haglind-Sangre’a.
Szkoleniowiec Resovii w najbliższym meczu nie będzie mógł skorzystać z usług pauzujących za karki Adriana Łyszczarza oraz Bartłomieja Ciepieli. Ponadto z powodu kontuzji nieobecny w kadrze meczowej będzie także Kelechukwu Ibe-Torti. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do przyjścia na Stadion Miejski w Rzeszowie i głośne wsparcie naszej drużyny w pierwszym meczu w 2024 roku. Bilety na to spotkanie KUPISZ TUTAJ