W meczu 16. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii udadzą się do Lublina, gdzie przeciwnikiem biało-czerwonych będzie miejscowy Motor. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 19:15. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go oraz Statscore.

Rzeszowianie do stolicy województwa lubelskiego udadzą się po bolesnej porażce z Chrobrym Głogów. W meczu o tzw. „sześć punktów” lepsza okazała się drużyna Chrobrego, która wygrała 1:0 po bramce Mateusza Ozimka w pierwszych minutach drugiej połowy. Porażka ta spowodowała, że nasza drużyna spadła na 16. miejsce w ligowej tabeli. Bilans Resovii w trwającym sezonie, to cztery wygrane, dwa remisy oraz dziewięć porażek. Po meczu z Chrobrym, decyzją władz klubu z dniem 16 listopada Mirosław Hajdo został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny, a jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent – Jakub Żukowski. W meczu z Motorem zabraknie kontuzjowanych Mateusza Bondarenko, Hliba Bukhala oraz Dawida Pieniążka. Jednakże cała trójka wróciła już do indywidulanych treningów.

Motor, to jeden z trzech tegorocznych beniaminków na zapleczu ekstraklasy, który świetnie rozpoczął sezon na pierwszoligowych boiskach, co pozwoliło lublinianom na „zadomowienie” się w górnych rejonach ligowej tabeli. Obecnie Motorowcy zajmują ósmą pozycję w ligowej tabeli, a ich dorobek punktowy, to 23 „oczka”. W ostatniej kolejce podopieczni charyzmatycznego Goncalo Feio, niespodziewanie przegrali z innym beniaminkiem – Zniczem Pruszków 1:0, tracąc decydującego o losach spotkania gola w doliczonym czasie gry. Najlepszymi strzelcami w zespole Motoru są Piotr Ceglarz oraz Bartosz Wolski, którzy do bramki rywala trafiali czterokrotnie.

Organizatorzy wyjazdu kibiców informują, że zbiórka na mecz wyjazdowy zaplanowana została na 14:30 na stadionie Resovii, z kolei wyjazd z Wyspiańskiego o 15:00. Na zbiórce będzie możliwość dopisania się na listę wyjazdową w cenie 110 złotych. Gorąco zachęcamy do wspierania Pasiaków na tym prestiżowym meczu!