W pierwszym meczu nowego sezonu Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii udadzą się do Pruszkowa, gdzie przeciwnikiem biało-czerwonych, będzie jeden z beniaminków – Znicz Pruszków. Początek spotkania, w niedzielę o godzinie 15:00. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Statscore oraz Polsat Box Go

Rozpoczęty w piątek sezon 2023/24 na pierwszoligowych boiskach zapowiada się bardzo interesująco. Według wielu obserwatorów takiego sezonu na zapleczu ekstraklasy jeszcze nie było. Wśród drużyn walczących o awans do PKO Ekstraklasy nie zabraknie uznanych w kraju marek, jak Lechia Gdańsk oraz Wisła Kraków, a o atrakcyjność ligi zadbają również Polonia Warszawa, Motor Lublin oraz Wisła Płock. Podobnie jak w poprzednim sezonie, awans do piłkarskiej elity w naszym kraju, uzyskają dwie najlepsze drużyny, a zespoły z miejsc 3-6 zagrają w barażach. Do II ligi spadną trzy ostatnie drużyny.

Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Mirosława Hajdo będzie jeden z beniaminków – Znicz Pruszków, który po siedmiu latach wrócił na zaplecze ekstraklasy. Gospodarze niedzielnego spotkania w poprzednim sezonie eWinner II liga zajęli drugie miejsce, które dało drużynie z Pruszkowa bezpośredni awans do Fortuna 1 Liga. Najskuteczniejszym zawodnikiem Znicza był Maciej Firlej, który latem odszedł do Ruchu Chorzów. Ważną postacią w zespole pozostaje natomiast Krystian Pomorski oraz Shuma Nagamatsu.

Rzeszowianie do nowego sezonu przystąpią w mocno odmienionym składzie, w porównaniu do minionego sezonu. Takich graczy jak Kamil Antonik oraz Marek Mróz, zastąpić będą mili Kamil Mazek oraz Adrian Łyszczarz. Wśród nowych twarzy w zespole, kibice z pewnością liczą na dobrą postawę Kornela Osyry oraz Marcina Urynowicza. W meczu ze Zniczem szkoleniowiec naszej drużyny nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Branislava Pindrocha.

Znicz Pruszków – Resovia
Data:
 23.07.2023
Godzina: 15:00
Stadion: Stadion Piłkarski Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowych „ZNICZ” w Pruszkowie
Sędzia: Piotr Idzik
Na żywo: Statscore oraz Polsat Box Go