W meczu 32. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi z ŁKS-em. Początek spotkania, w niedzielę o godzinie 12:40. Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Polsat Sport oraz na platformie Polsat Box GoStatscore.

Rzeszowianie do meczu z ŁKS-em Łódź przystąpią po bardzo ważnej wygranej z Chojniczanką Chojnice 3:1. Bramki dla podopiecznych Mirosława Hajdo w meczu tym strzelali Rafał Mikulec, Kamil Antonik oraz będący w wyśmienitej formie Marek Mróz, dla którego było to już dziesiąte trafienie w tym sezonie. Zwycięstwo to pozwoliło odskoczyć naszej drużynie na siedem punktów od strefy spadkowej. I choć utrzymanie na zapleczu ekstraklasy wydaje się być na wyciągnięcie ręki, to biało-czerwoni muszą zachować czujność i walczyć o kolejne ligowe punkty. Jednocześnie nasi piłkarze staną przed szansą trzeciego zwycięstwa z rzędu.

Łódzki Klub Sportowy do meczu z Resovią przystąpi po zaskakującej porażce z Sandecją Nowy Sącz 1:0. Nic zatem dziwnego, że w niedzielę łodzianie będą chcieli zrewanżować się swoim kibicom za ostatnią porażkę, a zdobycz punktowa w tym meczu – przy korzystnych wynikach z punktu widzenia ŁKS-u w innych meczach – może dać gospodarzom bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Najlepszym strzelcem lidera Fortuna 1 Liga, jest Pirulo, który do bramki przeciwnika trafiał czternastokrotnie.

W pierwszym meczu, który rozegrano na Stadionie Miejskim w Rzeszowie lepszy okazał się ŁKS, który pokonał Resovię 3:0. Bramki dla gości w tamtym meczu strzelali Piotr Janczukowicz oraz Pirulo, który do naszej bramki trafił dwukrotnie. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w najbliższą niedzielę.

                                                                                                                                                                     #ŁKSRES

ŁKS Łódź – Resovia  
Data: 21.05.2023
Godzina: 12:40
Stadion: Stadion Miejski im. Władysława Króla
Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)
Na żywo: Polsat Sport, Polsat Box GoStatscore