W związku z pojawiającymi się kolejnymi doniesieniami medialnymi związanymi ze spotkaniem Resovia – Stal, zmuszeni jesteśmy stanowczo podkreślić, iż wielokrotnie powtarzane przez kibiców gości stanowisko dotyczące niechęci zajmowania miejsc w sektorze gości tzw. klatce, stało się w konsekwencji główną osią zaistniałego problemu.

Nieprawdziwe pogłoski mówiące o tym, jakoby Resovia nie zamierzała wpuszczać kibiców Stali na ten mecz stanowiły wyłącznie czarny PR uprawiany wobec naszego klubu. Z pełną stanowczością były one wielokrotnie dementowane. Dziwi natomiast fakt, że w całą tę retorykę grup kibicowskich, którym zależy na dezorganizacji tego wydarzenia wpisali się również działacze oraz sponsorzy Stali Rzeszów.

Odmówili oni wejścia na stadion, przez co także nie będą wspierać swojej drużyny podczas tak ważnego meczu. Zaznaczamy, iż od początku zapewnialiśmy o przyznaniu proporcjonalnej do meczu jesiennego łącznej puli 1830 biletów dla kibiców, w tym 230 VIP-ów i gości zaproszonych przez Stal. Stanowi to blisko 30% miejsc udostępnionych na to spotkanie.