W 29. kolejce Fortuna 1 Liga rozegrane zostaną 89. Derby Rzeszowa, w których Apklan Resovia zmierzy się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Stali Rzeszów. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 20:00. Bilety na to spotkanie dostępne są do piątku w oficjalnym Sklepie Kibica, który mieści się na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 od godziny 10:00 do 18:00 oraz online – KUP TUTAJ

Nim druga wojna światowa zakończyła się na dobre, rzeszowianie przystąpili do reaktywacji życia społecznego, ale także sportowego. Z dwóch istniejących przed wojną stadionów, zachował się tylko ten przy ulicy Langiewicza, na którym 20 maja 1945 roku rozegrano mecz derbowy z OMTUR PZL, a więc z drużyną, która zapoczątkowała późniejsze tradycje Stali Rzeszów. Mecz ten był spotkaniem towarzyskim i zakończył się wgraną Resovii 6:2, lecz z dzisiejszego punktu widzenia, był czymś więcej niż tylko towarzyskim meczem, bowiem zapoczątkował historię derbowych potyczek z drużyną rzeszowskiej Stali, a najbliższe spotkanie, będzie już 89. pojedynkiem ligowym pomiędzy obiema rzeszowskimi drużynami.

W kolejce poprzedzającej najbliższe spotkanie, podopieczni Mirosława Hajdo bezbramkowo zremisowali w Niepołomicach z walczącą o miejsce w barażach Puszczą. Był to kolejny bardzo ważny punkt naszego zespołu w walce o utrzymanie. W meczu z Puszczą do bramki Resovii powrócił Branislav Pindroch, który w drugiej połowie popisał się efektową obroną, po strzale głową zawodnika gospodarzy. Najlepszym strzelcem w naszym zespole pozostaje od kilku kolejek Marek Mróz, który do siatki przeciwnika trafiał sześciokrotnie. Biało-czerwoni przed startem trwającej kolejki plasowali się na 12. pozycji z czteropunktową przewagą nas Skrą Częstochowa. Obecny dorobek punktowy resoviaków, to 32 oczka.

Drużyna Stali w ostatniej kolejce wysoko zwyciężyła z walczącą o utrzymanie Sandecją Nowy Sącz 3:0, aplikując gościom z Nowego Sącza wszystkie bramki w pierwszych 30. minutach meczu. Autorami trafień dla biało-niebieskich byli w tym starciu Bartłomiej Poczobut, Wiktor Kłos, a także Krystian Palacz, który zanotował trafienie samobójcze. Podopieczni Daniela Myśliwca po 28. kolejkach zajmują 8. pozycję na zapleczu ekstraklasy, gromadząc w dotychczasowych spotkaniach 40 punktów. Co warte zauważenia Stal, to druga najskuteczniejsza drużyna w trwającym sezonie Fortuna 1 Liga. Więcej bramek strzelił tylko lider – ŁKS Łódź. Najwięcej bramek, bo po siedem strzelali Bartłomiej Poczobut oraz Andreja Prokić.

W pierwszym spotkaniu, które rozegrano 1 października 2022 roku, lepsza okazała się Resovia, która pokonał Stal 4:3. Spotkanie to dostarczyło wielu emocji, a bramki dla naszego zespołu strzelali w tym meczu Bartłomiej Wasiluk, Maciej Górski, Kamil Antonik oraz Bartosz Kwiecień, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z własnej połowy boiska. Patrząc na wyjątkowość tamtego spotkania, warto zauważyć, iż było to pierwsze od 28 lat spotkanie pomiędzy obiema rzeszowskimi drużynami na pierwszoligowym poziomie rozgrywkowym. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w sobotni wieczór, a wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do głośnego wsparcia Dumy Rzeszowa. Arbitrem spotkania derbowego został Tomasz Musiał z Krakowa.

#RESSTA
29. kolejka Fortuna 1 Liga
Resovia – Stal Rzeszów
Data: 29 kwietnia 2023 r.
Godzina: 20:00
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Bilety Stacjonarnie: w Oficjalnym Sklepie Kibica
do piątku od godziny 10:00 do 18:00
Bilety Online: KUP TUTAJ
Na żywo: Polsat Sport Extra, Polsat Box GoStatscore