Piłkarze Apklan Resovii wracają po reprezentacyjnej przerwie na ligowe boiska. W meczu 25. kolejki Fortuna 1 Liga, podopieczni Mirosława Hajdo zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną GKS-u Tychy. Początek spotkania, w poniedziałek o godzinie 18:00.

Rzeszowianie do najbliższego meczu przystąpią w dobrych humorach, a te mogą zawdzięczać dwóm ostatnim spotkaniom, w których biało-czerwoni zdobyli komplet, sześciu punktów. Najpierw nasi zawodnicy pokonali w Rzeszowie zespół Odry Opole 2:0, a następnie w ostatniej kolejce zwyciężyli w Katowicach miejscowy GKS 1:0. Tym samym resoviacy awansowali w ligowej tabeli na 13. miejsce, a dorobek punktowy Resovii, to 27 oczek. Przed startem trwającej kolejki przewaga naszych zawodników nad strefą spadkową wynosiła pięć punktów. Jednocześnie zmniejszyła się strata do drużyn plasujących się w środku ligowej tabeli. W meczu tym ponownie poza kadrą meczową znajdzie się kontuzjowany Branislav Pindroch.

W odmiennych nastrojach do najbliższego meczu przystąpią zawodnicy GKS-u Tychy, którzy w ostatnich dwóch meczach odnieśli dwie porażki. W pierwszym meczu lepsza od tyszan okazała się Wisła Kraków, a w ostatnim spotkaniu GKS przegrał na własnym stadionie z walczącą o utrzymanie Sandecją Nowy Sącz. Tym samym, po 24. kolejkach zielono-czarno-czerwoni mają tyle samo punktów, co nasza drużyna. Najlepszym strzelcem w zespole poniedziałkowych rywali, jest Mateusz Czyżycki, który w dotychczasowych meczach do bramki przeciwnika trafiał siedmiokrotnie. Co ciekawe, najbliższy mecz będzie pożegnalnym dla trenera Przemysława Pitrego, bowiem po tym spotkaniu funkcję pierwszego szkoleniowca w drużynie z Tych zacznie pełnić Dariusz Banasik.

W pierwszym spotkaniu, jakie rozegrano na Śląsku, padł remis 1:1. Bramki w tamtym spotkaniu strzelali Wiktor Żytek dla gospodarzy oraz Kamil Antonik dla naszego zespołu. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Czy piłkarze Resovii podtrzymają dobrą passę i wygrają trzecie spotkanie z rzędu, a tym samym zrobią kolejny krok w kierunku utrzymania na zapleczu ekstraklasy? Tego dowiemy się w poniedziałkowy wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie i dopingowanie naszej drużyny, w kolejnym ważnym meczu.

#RESTYC
Resovia – GKS Tychy

Data: 03.04.2023
Godzina: 18:00
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)
Na żywo: Polsat Box Go, Statscore (KLIKNIJ TUTAJ BY OGLĄDAĆ)