W 22. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii udadzą się do Gdyni na mecz z Arką. Początek wyjazdowego spotkania, w piątek o godzinie 18:00. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go oraz Statscore (KLIKNIJ TUTAJ BY OGLĄDAĆ)

W poprzedniej kolejce nasi zawodnicy pokonali na Stadionie Miejskim w Rzeszowie zespół Górnika Łęczna 1:0, dzięki czemu podopieczni Mirosława Hajdo zdobyli pierwszy komplet punktów w 2023 roku. Była to również pierwsza wygrana rzeszowian od października 2022 roku. Zwycięstwo to pozwoliło naszej drużynie awansować w ligowej tabeli na bezpieczną pozycję, a w spotkaniu z Arką, biało-czerwoni staną przed szansą wzmocnienia swojej pozycji w ligowej tabeli.

Łatwo jednak nie będzie, gdyż drużyna z województwa pomorskiego, to aktualnie 5. drużyna w pierwszoligowej tabeli, która wciąż walczy o awans do PKO Ekstraklasy, a przynajmniej o miejsce dające możliwość gry w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W poprzedniej kolejce Arkowcy pokonali w Niepołomicach zespół Sandecji Nowy Sącz 3:0, a wszystkie trzy bramki dla żółto-niebieskich zdobył Karol Czubak, który z 13 bramkami na koncie, jest najlepszym strzelcem w zespole prowadzonym przez Hermesa Nevesa Soaresa.

W pierwszym meczu, który rozegrano w Rzeszowie, lepsza okazała się drużyna znad Morza Bałtyckiego, która wygrała 3:1. Bramki dla gdynian strzelali wtedy Karol Czubak, Mateusz Kuzimski oraz Omran Haydary. Honorową bramkę dla Resovii zdobył Kamil Antonik. Jak będzie w najbliższym meczu? Czy rzeszowianie wezmą rewanż? Przekonamy się w piątkowy wieczór, początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

#ARKRES
Arka Gdynia – Resovia
Data: 03.03.2023
Godzina: 18:00
Stadion: Stadion Miejski w Gdyni, ul. Olimpijska 5/9
Transmisja na żywo: Polsat Box Go, Statscore

Informacje o klubie Arka Gdynia
Data powstania: 1929
Barwy: żółto-niebieskie
Największe sukcesy: zdobywca Pucharu Polski w 1979 oraz 2017 roku