Na stadionie Resovii doszło dziś także do sfinalizowania umowy partnerskiej pomiędzy CWKS Resovia Rzeszów S.A. oraz Sokołem Sieniawa. W podpisaniu stosownych dokumentów uczestniczyli Adrian Rudawski, prezes CWKS Resovia Rzeszów S.A., Maciej Bajorek dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego SMS Resovia oraz dyrektor sportowy ds. grup młodzieżowych Dariusz Jęczkowski, z kolei Sokół Sieniawa reprezentowali: Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa a jednocześnie Prezes Honorowy Klubu Adam Woś oraz Sebastian Padiasek sekretarz Sokoła.

„Za sprawą podpisania trójstronnego dokumentu otwieramy nowe perspektywy rozwoju sportowego. Dzięki umowie będziemy mogli wzajemnie transferować zawodników na preferencyjnych warunkach finansowych zarówno z drużyny seniorów, jak i z grup młodzieżowych. Usprawni nam to także przepływ wymiany doświadczeń pomiędzy klubami. Sokół Sieniawa będzie mógł wysyłać do nas trenerów na staże i warsztaty szkoleniowe. Współpraca odbywać się będzie nie tylko pod kątem sportowym, ale również marketingowym. Łączy nas wspólny sponsor, który wspomaga nas na co dzień. Mowa o firmie TEXOM która jest sponsorem tytularnym Sokoła natomiast u nas jest w gronie strategicznych sponsorów Resovii” przyznał Adrian Rudawski prezes CWKS Resovia Rzeszów S.A.

To dla mnie spełnienie marzeń”, podkreślał burmistrz Sieniawy Adam Woś. „Nie ukrywam, że już od dawna planowaliśmy taką formę fuzji. Pojawiła się wtedy taka wstępna akceptacja, jednak teraz gdy w grę wchodzi firma TEXOM, która zarazem wspiera tytularnie i nasz klub, to wszystko nabiera pełniejszego wymiaru. Marzenie stało się dziś faktem i jest to wielka chwila zarówno dla nas jak i myślę dla Resovii. Najistotniejsze, że jesteśmy blisko siebie. Łączność autostradowa daje nam znakomite połączenie i to zapewne będzie wygodne. Gramy w 3 lidze z powodzeniem od kilku lat. Do Resovii przychodzą zawodnicy z różnych stron szukając swojej szansy. Wiadomo, że nie dla wszystkich znajdzie się miejsce w pierwszej drużynie. Zaplecze trzeciej ligi będzie więc dla nich kapitalnym rozwiązaniem”.

Reprezentujący Sokoła Sebastian Padiasek także zwracał uwagę na istotę sformalizowania współpracy „(…) od pewnego czasu wymiana zawodnikami już się odbywała. Teraz doszło do nawiązania oficjalnej współpracy. Wierzymy, że nasz klub zyska na tym sportowo. Będziemy mieli okazję sięgać po tę szczególnie uzdolnioną młodzież z Resovii i wdrażać do gry w 3 lidze. Wierzymy w owocną współpracę spoglądając także pod kątem pierwszej drużyny Resovii. Mowa oczywiście o wykorzystaniu doświadczenia graczy, którzy nie załapią się do kadry. Natomiast w drugą stronę, wyróżniający się zawodnik od nas będzie miał szanse pojawienia się w SMS Resovia, bądź walki o pierwszy skład”.

Z tego samego założenia wychodzi Dariusz Jęczkowski, dyrektor sportowy ds. grup młodzieżowych SMS Resovia. „Pojawia się szansa na ogrywanie zawodników – absolwentów SMS Resovia na poziomie trzecioligowym jeśli w danym sezonie nie znajdą miejsca w szerokiej kadrze pierwszego. Jest to jedna z opcji pilotowania rozwoju absolwentów SMS Resovia, pokazanie im ścieżki rozwoju. Prężnie rozwijająca się szkółka w Sokole Sieniawa także stwarza możliwość aby dalszą drogę piłkarską można było kontynuować w SMS Resovia”.