Piłkarze Apklan Resovii sezon 2021/22 zakończyli na 11. miejscu w tabeli Fortuna 1 Liga. W 34. meczach biało-czerwoni zdobyli 44 punkty, na które złożył się bilans 11-11-12, w tym 5-7-5 w meczach rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Rzeszowie oraz w 6-4-7 w meczach wyjazdowych. Ponadto rzeszowianie strzelili 42 bramki przy 39 straconych. Zapraszamy na statystyczne podsumowanie minionego sezonu w wykonaniu naszych zawodników.

Najlepszym strzelcem w zespole Resovii okazał się Marek Mróz, który do bramki rywala trafiał sześciokrotnie. Jedną bramkę mniej zdobył Aleksander Komor, a na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców znaleźli się Dawid Kubowicz oraz Rafał Mikulec – obaj zdobyli po 4 bramki. Najwięcej asyst zanotował Kamil Antonik, który siedmiokrotnie zagrywał piłkę do strzelca bramki. Drugim najlepiej asystującym zawodnikiem Sovii okazał się Damian Hilbrycht, który asystował czterokrotnie, a podium zamyka Bartłomiej Eizenchart, Bartosz Jaroch oraz Rafał Mikulec – każdy z nich zaliczył 3 kluczowe podania. Tym samym w tzw. punktacji kanadyjskiej – rodzaj indywidualnej statystyki polegającej na sumowaniu bramek oraz asyst, najwyżej sklasyfikowano Marka Mroza, Rafała Mikulca oraz Kamila Antonika, którzy mogli pochwalić się 7 punktami. Warto również zauważyć, że w całym sezonie 2021/22 do bramki przeciwnika trafiło aż 17 różnych zawodników naszego zespołu.

Najwięcej z 42 strzelonych bramek, resoviacy zdobyli między 61 a 75 minutą spotkania – 11 bramek. Najmniej trafień rzeszowianie zaliczyli między 46 a 60 minutą spotkania oraz 76 a 90 minutą – w tych okresach meczu nasi gracze strzelali po 5 bramek. Jeśli chodzi o podział na poszczególne połowy, to zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie piłkarze Resovii zdobyli po 21 bramek. W bramkach straconych niewiele więcej bramek Resovia straciła w drugiej połowie – 19 do 20 (pierwsza połowa vs. druga połowa). Nasi zawodnicy oddali w całym sezonie 493 strzały, z czego 191 okazały się uderzeniami celnymi, 186 było niecelnych, a 116 strzałów zostało zablokowanych. Indywidualnie najwięcej strzałów na bramkę rywala oddał Bartosz Jaroch – 51 prób, lecz strzałów celnych najwięcej oddali Jakub Wróbel oraz Marek Mróz – obaj po 18. Co warte odnotowania, to fakt, że rzeszowianie strzelali bramki z równych sytuacji, w tym m.in. 18 bramek po atakach pozycyjnych, 9 po kontratakach. Istotne okazały się również stałe fragmenty.

Ważną postacią w zespole Resovii był również Branislav Pindroch, który w 32 spotkaniach zatrzymał 105 uderzeń na naszą bramkę – to trzeci najlepszy wynik w całej pierwszoligowej stawce. Dodatkowo obrońcy Resovii, którzy wyróżniali się….w poczynaniach ofensywnych, wiele dobrego robili w zadaniach defensywnych, gdzie wyróżniającym się zawodnikiem okazywał się Aleksander Komor.