W meczu 29. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Zagłębia Sosnowiec. Początek spotkania #RESZAG w piątek o godzinie 18:00 z kolei darmowe autobusy MPK wyjadą ze stadionu Resovii o godzinie 17:00.

Rzeszowianie do meczu z Zagłębiem Sosnowiec przystąpią z chęcią przełamania niekorzystnej serii sześciu kolejnych spotkań bez zwycięstwa na boiskach zaplecza ekstraklasy. Ostatnia wygrana biało-czerwonych przypada na początek marca, kiedy to Resovia pokonała GKS Jastrzębie. W ostatnim meczu podopieczni Dawida Kroczka zremisowali bezbramkowo w Nowym Sączu z Sandecją. W meczu tym, podobnie jak w wielu poprzednich spotkaniach, nasi zawodnicy mieli kilka okazji na pokonanie bramkarza gospodarzy, lecz swoich szans nie wykorzystali m.in. Marek Mróz, Bartosz Jaroch czy Josip Soljic. W ligowej tabeli Resovia zajmuje 11 pozycję, a dorobek punktowy naszych zawodników, to 33 punkty.

Zawodnicy z Sosnowca w ostatnim meczu podzielili się punktami z ŁKS-em Łódź, remisując 0:0. We wcześniejszych dwóch meczach Zagłębie przegrało w Kielcach z Koroną oraz zremisowało w Niepołomicach z Puszczą. Podopieczni Artura Skowronka zajmują 14. pozycję w pierwszoligowej tabeli, a dorobek punktowy Zagłębia, to 30 oczek. Najlepszym strzelcem zespołu z województwa śląskiego, jest Szymon Sobczak, który w dotychczasowych meczach zdobył 14 bramek. Tym samym 29-letni napastnik naszych najbliższych rywali, jest obok Kamila Bilińskiego z Podbeskidzia Bielsko-Biała najlepszym strzelcem w trwającym sezonie Fortuna 1 Liga.

W pierwszym meczu, jaki rozegrano jesienią na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, lepsza okazała się Resovia, która pokonała czerwono-zielono-białych 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów dla naszej drużyny zdobył Dawid Kubowicz. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w piątkowy wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie i wsparcie naszych piłkarzy w walce o kolejne ligowe punkty.

22 kwiecień (piątek) 
18:00 Apklan Resovia – Zagłębie Sosnowiec
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)
Bilety w kasach: od 17:00
Bilety online: https://bilety.cwks-resovia.pl/
Na żywo:
Polsat Box Go: https://bit.ly/ObejrzyjResovie
Statscore:  https://resovia.statscore.com/pl