W meczu 27. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała. Początek spotkania, w najbliższy piątek o godzinie 18:00 #RESPOD

Meczem z Podbeskidziem piłkarze naszej drużyny zakończą bardzo intensywny okres, podczas którego w siedem dni rozegrają trzy mecze. Dotychczasowy bilans podopiecznych Dawida Kroczka w tych spotkaniach, to remis oraz porażka. W ostatnim meczu rzeszowianie rzutem na taśmę, po fantastycznym uderzeniu Marka Mroza w 93. minucie spotkania zremisowali z walczącym o utrzymanie Stomilem Olsztyn 1:1. Wcześniej nasi zawodnicy nie wykorzystali kilku dogodnych okazji na zdobycie bramki – swoje okazje mieli m.in. Aleksander Komor, Bartłomiej Eizenchart czy Sebastian Strózik. Finalnie dzięki remisowi, gracze z Rzeszowa przerwali niekorzystną serię i uniknęli czwartej porażki z rzędu.

Podbeskidzie do stolicy województwa podkarpackiego przyjdzie po porażce w Kielcach z Koroną 2:1. Dla drużyny spod Klimczoka była to ósma porażka w tym sezonie, a ogólny bilans naszych najbliższych gości, to 9-9-8, z czego 3-6-4 w meczach wyjazdowych. Liderem zespołu, jest najlepszy aktualnie strzelec na pierwszoligowych boiskach – Kamil Biliński, który do bramki rywala trafiał już szesnastokrotnie. W ligowej tabeli bielszczanie zajmują 10 pozycję, jednak wciąż pozostają w walce o miejsce dające możliwość gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

W pierwszym meczu, jaki rozegrano w Bielsku-Białej, Podbeskidzie pokonało Resovię 2:0, a bramki w tamtym meczu strzelali Joan Roman oraz Giorgi Merebaszwili. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Czy naszej drużynie uda się zrewanżować za jesienną porażkę? Przekonamy się w piątkowy wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie i wsparcie naszych zawodników w walce o przełomowe zwycięstwo.

8 kwiecień (piątek):
18:00 Apklan Resovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)
Bilety: W kasacyjnym biletowych od 17:00 oraz online na: https://bilety.cwks-resovia.pl/
Na żywo: Polsat Box Go, Statscore
https://bit.ly/ObejrzyjResovie
https://resovia.statscore.com/pl