Już w najbliższy wtorek, w zaległym spotkaniu 25. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Stomilu Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 18:00 #RESSTO

Resovia do meczu ze Stomilem przystąpi z chęcią przełamania niekorzystnej serii trzech kolejnych ligowych porażek z rzędu. Ostatnia wygrana naszej drużyny przypada na spotkanie z GKS-em Jastrzębie w 22. kolejce. W ostatnim spotkaniu podopieczni Dawida Kroczka przegrali w Legnicy z liderem pierwszoligowych rozgrywek – Miedzią 2:1. Jedyną bramkę dla rzeszowian w meczu tym strzelił Rafał Mikulec, który wykorzystał świetne podanie od Josipa Soljicia. Warto zauważyć, że mimo porażki, było to dobre spotkanie w wykonaniu naszego zespołu, w którym potrafiliśmy przeciwstawić się dobrze zorganizowanemu przeciwnikowi, lecz nie pierwszy raz w tym sezonie, biało-czerwoni mimo teoretycznie dobrego spotkania schodzili z boiska pokonani. Resoviacy wciąż mają spore problemy w ofensywie, gdzie strzelanie bramek przychodzi z wielkim trudem, a błędy w defensywie okazują się niezwykle kosztowne, czego dowodem są ostatnie mecze. Liderem naszej drużyny w wiosennych pojedynkach, jest Rafał Mikulec, który od dłuższego czasu pozostaje siłą napędową akcji ofensywnych.

Olsztynianie do Rzeszowa przyjadą po domowej porażce z Odrą Opole 2:1. Porażka ta była 17 przegranym spotkaniem przez Stomil w tym sezonie – to zdecydowanie najwięcej przegranych spotkań w całej stawce. Ponadto drużyna biało-niebieskich straciła aż 47 bramek, co również jest największą liczbą wśród pierwszoligowców. Nic zatem dziwnego, że nasi najbliżsi przeciwnicy walczą o ligowy byt, a ich sytuacja jest bardzo ciężka – sześć punktów starty do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli. Mimo wszystko w Olsztynie nie zamierzają się poddawać. Pod koniec marca nowym szkoleniowcem Stomilu Olsztyn został Piotr Jacek, który zastąpił na tym stanowisku Adriana Stawskiego. Mimo nienajlepszych wyników drużyna ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego posiada w swoich szeregach kilku zawodników, na których szczególną uwagę będą musieli zwrócić obrońcy naszej drużyny, a są to m.in. Patryk Mikita – osiem bramek w tym sezonie, Łukasz Moneta – pięć strzelonych bramek, Jonatan Straus – cztery bramki, z czego dwie w meczu jesiennym z Resovią oraz Merveille Fundambu, który często wchodząc z ławki wnosi ożywienie w szeregach Stomilu.

W pierwszym meczu, jaki rozegrano w Olsztynie lepszy okazał się Stomil, który pokonał Resovię 4:2. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się we wtorkowy wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na stadion i wsparcie naszych piłkarzy w kolejnym ligowym spotkaniu. Przypominamy, że wciąż trwa akcja promocyjna „Przyjdź na mecz Resovii pierwszy raz i zapłać 1zł za bilet!”. Każda osoba, która po raz pierwszy pojawi się na meczu Resovii za bilet zapłaci tylko 1 złotych.

5 kwiecień (wtorek)           
18:00 Apklan Resovia – Stomil Olsztyn
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)
Bilety: Online oraz w kasach biletowych stadionu
https://bilety.cwks-resovia.pl/
Na żywo: Polsat Box Go, Statscore
https://bit.ly/ObejrzyjResovie
https://resovia.statscore.com/pl