W meczu 26. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii udadzą się do Legnicy, gdzie przeciwnikiem biało-czerwonych będzie lider pierwszoligowych rozgrywek – Miedź. Początek wyjazdowego spotkania, w sobotę o godzinie 12:40. Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Polsat Sport oraz na platformie Polsat Box Go i Statscore. Z kolei nasi kibice na mecz #MIERES wyruszają autokarami z Rzeszowa ze stadionu Resovii o 4:40.

Miedzianka, to zdecydowany lider Fortuna 1 Liga, który nie powinien mieć już większych problemów z uzyskaniem awansu do PKO Ekstraklasy. Dorobek punktowy podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego, to 57 oczek, co daje aktualnie aż 14 punktów przewagi nad drugim w tabeli Widzewem Łódź. Dodatkowo legniczanie mogą pochwalić się imponującą serią 16 kolejnych spotkań ligowych bez porażki – w ostatniej kolejce drużyna z al. Orła Białego pokonała na wyjeździe ŁKS Łódź. Oprócz tego nasi najbliżsi rywale, to najlepsza ofensywa oraz defensywa wśród pierwszoligowców – 45 bramek zdobytych, to obecnie najwięcej w lidze, a 17 bramek straconych, to najmniej w stawce. Najlepszym strzelcem w zespole Miedzi, jest Patryk Makuch, który do bramki rywala trafiał w tym sezonie już dziesięciokrotnie. Sześć bramek zdobył Maxime Dominguez, na którego również będą musieli uważać nasi zawodnicy. W obronie natomiast ważnym ogniwem jest Jon Aurtenetxe oraz Jens Martin Gammelby. Obaj gracze mogą pochwalić się doświadczeniem w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie.

Rzeszowianie do meczu z Miedzią przystąpią po dwóch kolejnych porażkach – w Kielcach z Koroną oraz w Rzeszowie z ŁKS-em. W obu tych meczach podopieczni Dawida Kroczka mogli pokusić się o zdobycz punktową, lecz problemem pozostającym bez rozwiązania, jest słaba skuteczność naszych zawodników, w tym szczególnie napastników, na których trafienia kibice liczą najbardziej. W ostatnim meczu z Łódzkim Klubem Sportowym gracze Resovii przeprowadzili aż 107 ataków na bramkę rywala, a tylko jedna akcja zakończyła się sukcesem i bramką dla naszego zespołu – warto nadmienić, że było to trafienie samobójcze zawodnika z Łodzi. Nic zatem dziwnego, że wszyscy w Rzeszowie liczą na przełamanie, które wprowadziłoby nieco spokoju, po nienajlepszym stracie ligowego grania na wiosnę – bilans naszej drużyny w czterech pierwszych meczach ligowych w 2022 roku, to jedna wygrana oraz aż trzy porażki.

I choć mecz w Legnicy wydaje się być tym z serii mission impossible, to piłkarze Resovii powalczą o niespodziankę oraz zakończenie kapitalnej serii gospodarzy, a tym samym swoje własne przełamanie. W pierwszym meczu w Rzeszowie lepsza okazała się Miedzianka, która wygrała 2:0, po bramkach Mehdi’ego Lehaire’a oraz Jona Aurtenetxe’a. Jak będzie w najbliższym meczu? Tego dowiemy się w sobotnie po południe, a wszystkich kibiców zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych pod hasztagiem #MIERES

2 kwiecień (sobota):
12:40 Miedź Legnica – Apklan Resovia
Stadion: im. Orła Białego w Legnicy
Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)
Na żywo: Polsat Sport, Polsat Box Go, Statscore
https://bit.ly/ObejrzyjResovie
https://resovia.statscore.com/pl