W meczu 24. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii będą gościć na Stadionie Miejskim w Rzeszowie drużynę ŁKS-u Łódź. Początek bardzo interesująco zapowiadającego się spotkania, w niedzielę o godzinie 12:40. Kasy biletowe czynne od godziny 11:00. Apelujemy o wcześniejsze przybycie na stadion i skorzystanie z komunikacji miejskiej udając się na mecz.

Rzeszowianie do meczu z ŁKS-em Łódź przystąpią po wyjazdowej porażce z Koroną Kielce. W meczu tym podopieczni Dawida Kroczka mogli pokusić się o zdobycz punktową, lecz nie pierwszy raz w tym sezonie zabrakło precyzji oraz skuteczności. Warto zauważyć, że w Kielcach nasi gracze oddali aż dziesięć strzałów na bramkę gospodarzy, ale tylko jedno uderzenie było celne… i zakończyło się bramką Rafała Mikulca, który tym samym potwierdził swoją dobrą dyspozycję w pierwszych wiosennych spotkaniach na pierwszoligowych boiskach. Decydująca dla losów meczu okazała się 72. minuta, kiedy to bramkę na wagę trzech punktów dla zawodników Leszka Ojrzyńskiego zdobył Dawid Błanik. Co ciekawe, przez kilka wcześniejszych minut, to nasi gracze dominowali na boisku i byli bliżej zdobycia drugiej bramki. Fani biało-czerwonych z pewnością liczą na lepszą dyspozycję napastników, których dyspozycja może okazać się kluczowa dla losów spotkania z ŁKS-em.

Łodzianie do Rzeszowa przyjadą po domowej porażce ze znajdującym się w strefie spadkowej Stomilem Olsztyn. We wcześniejszych meczach piłkarze z alei Unii zremisowali z GKS-em Jastrzębie oraz Koroną Kielce, a także pokonali Puszczę Niepołomice w zaległym spotkaniu z jesieni. Nie najlepszy start spowodował, że już na początku marca w zespole naszych najbliższych przeciwników doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Sternicy ŁKS-u postanowili rozwiązać umowę z trenerem Kibu Vicuną, a nowym szkoleniowcem Łódzkiego Klubu Sportowego został Marcin Pogorzała. Najlepszym strzelcem w zespole ŁKS-u, jest Pirulo, który w dotychczasowych meczach zdobył pięć bramek. Ponadto Hiszpan dołożył cztery asysty, co w klasyfikacji kanadyjskiej stawia 29-latka na pierwszym miejscu w drużynie.

W ligowej tabeli Resovia zajmuje przed rozpoczęciem najbliższej kolejki dziesiątą pozycję, a ŁKS ósmą. Dorobek punktowy naszej drużyny, to 30 punktów, a łodzian 34. W pierwszym meczu, jaki rozegrano na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi, lepsza okazała się Resovia, która pokonała gospodarzy aż 3:0. Bramki w tym meczu strzelali Aleksander Komor oraz Damian Hilbrycht, który do siatki przeciwnika trafił dwukrotnie. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w niedzielne po południe, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie i dopingowanie naszej drużyny w kolejnym meczu ligowym.

Przypominamy, że wciąż trwa akcja promocyjna „Przyjdź na mecz Resovii pierwszy raz i zapłać 1zł za bilet!”. Każda osoba, która po raz pierwszy pojawi się na meczu Resovii za bilet zapłaci tylko 1 złotych niezależnie od wieku! Bilet można kupić w Punkcie Wsparcia Sprzedaży Internetowej przed domowymi meczami Apklan Resovii na Stadionie Miejskim w Rzeszowie oraz online po zarejestrowaniu się na platformie sprzedażowej https://bilety.cwks-resovia.pl

20 marca (niedziela)

12:40 Apklan Resovia – ŁKS Łódź
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Bilety: Online na https://bilety.cwks-resovia.pl oraz w dniu meczu od godziny 11:00 w kasach stadionu
Na żywo: Polsat Sport, Polsat Box Go, Statscore
Polsat Box Go: https://bit.ly/ObejrzyjResovie
Statscore: https://resovia.statscore.com/pl