W meczu 23. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii udadzą się do Kielc na spotkanie z Koroną. Początek wyjazdowego meczu, w niedzielę o godzinie 12:40. Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Polsat Sport oraz na platformie Polsat Box Go #KORRES

Kielczanie piłkarską wiosnę rozpoczęli od dwóch remisów. W pierwszym meczu podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zremisowali na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn, a w ostatniej kolejce Złocisto-Krwiści podzielili się punktami w meczu z Łódzkim Klubem Sportowym. Po 22. kolejkach Korona zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, a dorobek punktowy naszych najbliższych przeciwników, to 37 oczek. Tym samym strata koroniarzy do drugiego w tabeli Widzewa Łódź, to przed najbliższą kolejką pięć punktów. Najlepszym strzelcem w zespole ze stolicy województwa świętokrzyskiego, jest Jakub Łukowski, który w dotychczasowych spotkaniach zdobył siedem bramek. Istotną rolę w zespole odgrywa również Adam Frączczak, który lideruje zespołowej punktacji kanadyjskiej – pięć bramek oraz cztery asysty, co daje dziewięć punktów. Warto również zauważyć, że zawodnicy Korony stracili w trwającym sezonie dwadzieścia bramek, z czego aż piętnaście w pierwszej połowie.

Nasi zawodnicy pokonali w ostatniej kolejce na Stadionie Miejskim w Rzeszowie drużynę GKS-u Jastrzębie 1:0. Decydująca dla losów spotkania okazała się 51. minuta meczu, kiedy to Rafał Mikulec dograł piłkę do nadbiegającego Marka Mroza, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. Tym samym rzeszowianie dopisali pierwszy w 2022 komplet punktów do ligowej tabeli. Podopieczni Dawida Krocza mają ich obecnie trzydzieści, co pozwala zajmować aktualnie dziesiątą pozycję w ligowej tabeli. Wśród najlepszych strzelców w zespole znajdują się Aleksander Komor oraz Marek Mróz. Obaj zawodnicy strzelili po cztery bramki. Co istotne, nasi zawodnicy najczęściej do bramki rywala w tym sezonie trafiają pomiędzy 16 a 30 minutą spotkania – siedem strzelonych bramek.

W pierwszym meczu, jaki rozegrano w rundzie jesiennej w Rzeszowie, górą byli kielczanie, którzy pokonali Resovię 0:1, a bramkę na wagę trzech punktów dla Korony zdobył… Daniel Pietraszkiewicz, który w 79 minucie meczu zaliczył trafienie samobójcze. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w niedzielne po południe, a wszystkich kibiców biało-czerwonych zapraszamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych w mediach społecznościowych pod hasztagiem #KORRES.