Akademia Piłkarska RESOVIA jest jedną z zaledwie trzech szkółek na Podkarpaciu, które posiadają Złotą Gwiazdkę – najwyższy certyfikat jakości przyznawany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Prestiżowy dokument odebrały z rąk Mieczysława Golby, wiceprezesa PZPN i szefa Podkarpackiego ZPN, Sabina Wargacka-Sitek i Katarzyna Czyż od lat związane ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Resovia.

Uroczystość przekazania certyfikatów nastąpiła 8 marca podczas gali w Hotelu Rzeszów. Oprócz Mieczysława Golby wyróżnienia wręczali pochodzący z naszego regionu trenerzy reprezentacji Polski: Mieczysław Kalita (asystent Czesława Michniewicza) i Marcin Włodarski (U-16).

W drugim i trzecim cyklu Programu Certyfikacji gwiazdkę uzyskało 20 szkółek działających na terenie Podkarpacia (3 złote, 9 srebrnych, 8 brązowych).

  •  Akademia Piłkarska Resovii otrzymała Złotą Gwiazdkę na kolejne dwa lata (2022-2023)
  • Znajdujemy się w elitarnym gronie zaledwie 37 szkółek piłkarskich w Polsce ze Złotym Certyfikatem PZPN
  • Posiadamy największą liczbę zespołów na szczeblu centralnym spośród wszystkich akademii piłkarskich na Podkarpaciu (CLJ U15, CLJ U17, Makroregionalna Liga U19 oraz CLJ U15 i CLJ U17 w rozgrywach kobiet)

Złota Gwiazdka to nagroda dla trenerów i osób zarządzających, którzy wkładają ogrom pracy w rozwój Akademii Piłkarskiej i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie. Możemy się pochwalić najwyższą z możliwych ocen z wizyty monitorującej (100 pkt – maksymalna liczba punktów), która potwierdza ogromne poświęcenie naszych trenerów w proces szkolenia w Akademii Piłkarskiej Resovii.” – skomentował Dariusz Jęczkowski dyrektor sportowy SMS Resovia.