W piątkowe popołudnie sparowała drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego RESOVIA w Rzeszowie (CLJ), która po ciekawym spotkaniu rozegranym na sztucznym boisku przy ulicy Wyspiańskiego uległa 3:0 trzecioligowej Siarce Tarnobrzeg. Na boisku pojawiło się czterech młodzieżowców z pierwszego składu. W bramce Resovii zaprezentował się 18-letni Tadeusz Grabowski, który udzielił wywiadu dla klubowych mediów.

Paweł Bukała: Za Wami ciekawy test mecz, z którego zapewne wyciągnąć można całą masę wniosków na przyszłość. Praktyczna nauka od solidnego rywala.
Tadeusz Grabowski: Tak, zagraliśmy dużo młodszym składem niż Siarka, ale o to chodziło żebyśmy zagrali juniorami których mamy. Wiadomo, było widać tę różnicę. Seniorzy Siarki grali bardzo agresywnie, pozostawiając nam mało miejsca, ale dla nas była to bezcenna lekcja. Takich przeciwników nie będziemy mieli w lidze, a jeśli nauczymy się z takimi rywalami grać to zapewne będzie nam w przyszłości łatwiej. Każdy z nas celuje w to, żeby grać w seniorach a nie na poziomie juniorów więc jak największa liczba takich sparingów pozwoli nam lepiej wyglądać w przyszłości.

PB: Były momenty, w których nasza gra wyglądała całkiem nieźle. Nie można więc mówić o zdecydowanej dominacji rywala od pierwszego do ostatniego gwizdka. Mimo to nie ustrzegliśmy się błędów w polu karnym, które Siarkowcy skrupulatnie wykorzystali.
TG: Wszystkie trzy bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry. To są błędy, których musimy się wystrzegać, gdyż są one bardzo juniorskie. Takich rzeczy nie można robić w konfrontacji z seniorami. Byliśmy z pewnością słabsi fizycznie, mniej zorganizowani i musimy się na tym skupić, żeby przy stałych fragmentach zachować więcej czujności.

PB: Z perspektywy bramkarza – powiedz jak w takich warunkach się funkcjonuje. Co chwile padał gęsty śnieg, redukując widoczność. Momentami przychodziło nam grać w ekstremalnych okolicznościach.
TG: Rzeczywiście warunki były ciężkie. Było bardzo ślisko, jednak na tym samym boisku co my grała Siarka, więc nie możemy na to narzekać. Trzeba zawsze skupiać się na tym, aby rozegrać jak najlepszy mecz.