Już jutro zawodnicy Apklan Resovii po serii badań i tygodniu treningów prowadzonych na sztucznym boisku udadzą się do Sosnowca, by tam zmierzyć się z ligowym rywalem Zagłębiem. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Początek o godzinie 13:00.

Mecz traktowany będzie jako kolejna jednostka treningowa, zaznacza Adrian Jarecki trener przygotowania motorycznego Resovii: „(…) Pierwszy sparing zagramy z dobrym przeciwnikiem jednakże w mniejszym wymiarze czasowym każdy z zawodników otrzyma szansę, aby nikogo nadmiernie nie przeciążać. Ta specyfika piłkarska będzie spokojnie wdrażana w kolejnych tygodniach gdzie kulminacją obciążeń będzie 4 i 5 mikrocykl tuż przed obozem w Turcji”.

Podobnie do tematu meczu podchodzi Jakub Wróbel, napastnik Apklan Resovii Rzeszów: „(…) Będzie to pierwsza gra kontrolna. Z pewnością jakość tego sparingu może nie wyglądać jak najlepiej. Ale nie o to w tym okresie chodzi. Na pewno będziemy skupiać się na tym, aby potraktować to jako jedną z jednostek treningowych.”

Zagłębie czeka na wygraną z Resovią na Stadionie Ludowym już 33 lata. Po raz ostatni sosnowiczanie zwyciężyli rzeszowian na swoim boisku 22 kwietnia 1989 roku.

Uwaga kibice! Zagłębie Sosnowiec przeprowadzi bezpośrednią relację wideo spotkania na klubowym kanale FB i YT – https://www.youtube.com/ZaglebieSosnowiec1906