W meczu 20. kolejki Fortuna 1 Liga, przeciwnikiem piłkarzy Apklan Resovii będzie Skra Częstochowa. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, w sobotę o godzinie 20:30. Mecz ten, będzie ostatnim ligowym spotkaniem, jaki piłkarze Resovii rozegrają w 2021 roku. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go, z kolei autobusy miejskie ze stadionu Resovii wyjadą o godzinie 19:40. #SKRRES

Formalnie gospodarzem najbliższego meczu będzie Skra, której stadion nie spełnia pierwszoligowych wymogów, przez co częstochowianie zmuszeni są rozgrywać „domowe” mecze na obcych stadionach. W ostatniej kolejce zawodnicy spod Jasnej Góry zremisowali bezbramkowo z ŁKS-em Łódź. Tym samym beniaminek z Częstochowy, po 19 rozegranych spotkaniach zajmuje 9 pozycję w ligowej tabeli, a dorobek punktowy naszych najbliższych rywali, to 27 oczek. Wszystko to sprawia, ze dość niespodziewanie zawodnicy Skry tracą tylko trzy punkty do pierwszego miejsca dającego możliwość gry w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wśród najlepszych strzelców w zespole prowadzonym przez Jacka Rokosa, są Adam Mesjasz oraz Kamil Wojtyra, którzy do bramki przeciwnika trafili trzykrotnie.

Rzeszowianie do meczu ze Skrą przystąpią po środowym remisie z innymi z beniaminków, GKS-em Katowice 2:2. Biorąc pod uwagę przebieg spotkania – biało-czerwoni dwukrotnie odrabiali straty, a także fakt, że już po 30 minutach spotkania, nasza drużyna musiała sobie radzić bez kontuzjowanych Bartosza Jarocha oraz Aleksandra Komora, remis ten można uznać za „zwycięski”. Wartym odnotowania, jest również bramka Jakuba Wróbla, dla którego było to pierwsze, a zarazem przełomowe trafienie w tym sezonie. Na listę strzelców w meczu tym wpisał się również Marek Mróz. Na ponowną pochwałę zasługuje również Branislav Pindroch, który ponownie popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Resovia przed sobotnim meczem zajmuje 12 pozycję w ligowej tabeli, a nasz dorobek, to 24 punkty.

W pierwszym meczu, jaki rozegrano w trzeciej kolejce, lepsza okazała się Skra, która zwyciężyła 1:0, po bramce Macieja Masa w drugiej połowie spotkania. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w sobotni wieczór, a wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do licznego stawienia się na Stadionie Miejskim i wspieraniu naszych zawodników w ostatnim ligowym meczu tego roku.

4 grudzień (sobota):
20:30 Apklan Resovia – Skra Częstochowa
mecz w Rzeszowie, Skra gospodarzem
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Albert Różycki (Łódź)
Bilety: https://bilety.cwks-resovia.pl/
w dniu meczu bilety będą dostępne w kasach od godziny 19:30
Na żywo: Polsat Box Go
https://bit.ly/ObejrzyjResovie

Przypominamy, że cały czas trwa akcja „Przyjdź pierwszy raz na Resovię i zapłać 1 zł za bilet” Każda osoba, która po raz pierwszy pojawi się na meczu Resovii za bilet zapłaci tylko 1 złotych niezależnie od wieku! Bilet można kupić zarówno stacjonarnie podczas sprzedaży biletów w budynku klubowym jak i w Punkcie Wsparcia Sprzedaży Internetowej przed domowymi meczami Resovii na Stadionie Miejskim w Rzeszowie oraz online po zarejestrowaniu się na platformie sprzedażowej