W zaległym meczu 18. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zagrają na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z GKS-em Katowice. Początek spotkania, w środę o godzinie 20:30. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go. Wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na stadion i dopingowanie naszych piłkarzy w walce o kolejne ligowe punkty #RESKAT.

Rzeszowianie do meczu z GieKSą przystąpią po wygranej w Tychach, gdzie bramkę na wagę trzech punktów w 63 minucie meczu, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobył Maksymilian Hebel, dla którego było to drugie spotkanie z rzędu, w którym trafiał do bramki przeciwnika. W meczu tym, kilkoma świetnymi interwencjami popisał się również bramkarz naszej drużyny, Branislav Pindroch. Najważniejsza okazała się ta z doliczonego czasu pierwszej połowy, kiedy Pindroch zatrzymał strzał Tomasa Maleca z rzutu karnego oraz dobitkę kilka sekund później. Katowiczanie w minionej kolejce przegrali na własnym stadionie z liderem pierwszoligowych rozgrywek – Miedzią Legnica 3:2. Dwie honorowe bramki dla naszych najbliższych przeciwników w meczu tym zdobyli Grzegorz Janiszewski oraz Arkadiusz Woźniak.

W ligowej tabeli Resovia zajmuje 12 pozycje, a dorobek punktowy podopiecznych Dawida Kroczka, to 23 oczka, na które składa się bilans 6-5-7, z czego 3-3-4 w meczach „domowych”. Bilans bramkowy biało-czerwonych, to 19:20, z czego 9:9 w spotkaniach rozegranych na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Beniaminek z Katowic zajmuje 14 miejsce, a punktowa zdobycz zawodników trenera Rafała Góraka, to 19 punktów. Warto zauważyć, że katowiczanie pozostają bez ligowego zwycięstwa w meczach wyjazdowych w trwającym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Najlepszym strzelcem drużyny z województwa śląskiego, jest Filip Szymczak, który może pochwalić się czterema trafieniami. Za jego plecami znajduje się dwójka Patryk Szwedzik oraz Arkadiusz Woźniak, którzy do bramki rywala trafiali trzykrotnie.

W pierwszym meczu, jaki rozegrano na inauguracje trwającego sezonu na stadionie przy ulicy Bukowej w Katowicach, padł remis 2:2. Dla naszej drużyny był to „zwycięski remis”, bowiem od 52 minuty, to gospodarze prowadzili 2:0, po bramkach Adriana Błąda oraz Filipa Szymczaka. W ostatnim kwadransie meczu naszej drużynie udało się odwrócić losy spotkania i wyrównać wynik meczu, a stało się tak za sprawą bramek Bartosza Jarocha oraz Aleksandra Komora, który gola na wagę jednego punktu zdobył w doliczonym czasie meczu. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w najbliższą środę, a wszystkich kibiców zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych w mediach społecznościowych.

1 grudzień (środa)
20:30
 Apklan Resovia – GKS Katowice
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia:
Bilety: https://bilety.cwks-resovia.pl/
w dniu meczu bilety będą dostępne w kasach od godziny 19:30
Na żywo: Polsat Box Go
https://bit.ly/ObejrzyjResovie

Przypominamy, że cały czas trwa akcja „Przyjdź pierwszy raz na Resovię i zapłać 1 zł za bilet” Każda osoba, która po raz pierwszy pojawi się na meczu Resovii za bilet zapłaci tylko 1 złotych niezależnie od wieku! Bilet można kupić zarówno stacjonarnie podczas sprzedaży biletów w budynku klubowym jak i w Punkcie Wsparcia Sprzedaży Internetowej przed domowymi meczami Resovii na Stadionie Miejskim w Rzeszowie oraz online po zarejestrowaniu się na platformie sprzedażowej