W meczu 19. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się w meczu wyjazdowym z drużyną GKS-u Tychy. Początek spotkania, w niedzielę o godzinie 12:40. Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Polsat Sport oraz na platformie Polsat Box Go. Zapraszamy do komentowania tego meczu na facebooku i twitterze pod hasztagiem #TYCRES.

Resovia w minionej kolejce miała rozegrać spotkanie z GKS-em Katowice, jednak z powodu potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i objęciem naszych zawodników kwarantanną, mecz ten nie doszedł do skutku i został przełożony na środę 1 grudnia, godzinę 20:30. Wcześniej, w 17. kolejce pierwszoligowych rozgrywek, piłkarze Resovii zremisowali na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z Odrą Opole 3:3. Bramki dla rzeszowian w meczu tym strzelali Maksymilian Hebel, Rafał Mikulec oraz Bartłomiej Wasiluk. Tyszanie w środę rozegrali zaległe spotkanie z Koroną Kielce, które zakończyło się wygraną naszych najbliższych przeciwników 1:0. Bramkę na wagę kompletu punktów dla podopiecznych Artura Derbina, w  40 minucie meczu zdobył Damian Nowak, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie.

W ligowej tabeli wyżej znajdują się zawodnicy GKS-u, którzy przed trwającą kolejką zajmowali szóste, pierwsze dające możliwość gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy miejsce w ligowej tabeli. Dorobek punktowy zielono-czarno-czerwonych, to 30 punktów, na które składa się bilans 8-6-4, z czego 4-3-2 w meczach domowych. Najlepszym strzelcem trójkolorowych w obecnym sezonie, jest Łukasz Grzeszczyk, który ma na swoim koncie cztery trafienia. Resovia natomiast, po 17 rozegranych spotkaniach zajmuje 12 miejsce na zapleczu ekstraklasy, a dorobek punktowy zawodników trenowanych przez Dawida Kroczka, to 20 oczek. Najlepszym strzelcem w naszym zespole, jest Aleksander Komor, który może pochwalić się czterema bramkami na koncie.

Mecz ten będzie spotkaniem rewanżowym, które rozegrane zostanie awansem z rundy wiosennej. W pierwszym meczu, jaki rozegrano w ramach 2. kolejki, w stolicy województwa podkarpackiego lepsza okazała się nasza drużyna, która wygrała 1:0, po bramce Kamila Antonika w 16 minucie spotkania. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się w niedzielne po południe. Wszystkich kibiców zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych w mediach społecznościowych.

28 listopad (niedziela)
12:40 GKS Tychy – Apklan Resovia
Stadion: Stadion Miejski Tychy
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)
Na żywo: Polsat Sport, Polsat Box Go
https://bit.ly/ObejrzyjResovie